Ağır Eşyaları Nasıl Taşırım?

Ağır Eşyaları Nasıl Taşırım?

Kent değişikliği nedeniyle evimi taşıyacağımı öğrendiğim günden itibaren, taşınma işlemlerinin zorluğuna takılıp kaldım. Tabi konuyla ilgili aklımı bu kadar çok meşgul edişimin nakliyat firmalarının çalışma presibi hakkında fazla bilgiye sahip olmayışı ile ilgisi vardı.

İyi ve doğru, işini titizlikle yapan bir nakliyat firması seçmek, taşınma işlemleri için gerekli ve önemli bir konu. Hele ki ağır eşyaları nasıl taşırım, sorunuzun yanıtını içinizi rahatlatacak şekilde verebilmeliler. Çünkü taşınma sürecinde ağır eşya taşımak önemli bir konu ve sizin yapabileceğiniz ya da alabileceğiniz bir sorumluluk değil.

Ağır esyanın taşınması kuvvetin yanısıra eşyanın nasıl tutulacağından, yerinden nasıl oynatılacağına dek deneyim isteyen, incelikli bir iş.

Dolayısıyla taşınma sürecinde ağır eşyaların taşınması konusunu özenle seçtiğiniz nakliyat firmanıza bırakıp rahat ediyorsunuz. Peki taşınma sürecinde ağır eşyalar nasıl taşınır? Ağır eşya taşımanın püf noktaları nelerdir?

Eşyaların hareket ettirilmesi sırasında, yerlerde çiziklerin oluşmamasına dolayısıyla da taşınılan evde hasar bırakmamaya dikkat etmek gerekşiyor. Ayrıca eşyaların yerinden kıpırdatılması, rastgele bir beden gücü istemiyor, aşyalar hareket ettirilirken  kuvvetin kollara verildiği kolay yolu deneyimli nakliyat elemanlarının işini kolaylaştırıyor. Ayrıca eşya kaydırma aparatları da ağır eşyaların yerinden oynatılmasında  oldukça büyük kolaylıklar sağlıyor.

Ağır eşyaların birlikte taşınacağı zaman, taşıma sırasında herkesin eşyayı rahatlıkla tutabilmesi çok önemli. Bu konu nakliyat elemanları içinde deneyimli kişinin yönlendirmesi ile kolaylıkla çözülüyor. Ayrıca birlikte taşıma işlemlerinde yükün bölüşülebilmesi de taşıma işlemini kolaylaştırıyor. Bunun yanında asansörün kullanılamayacağı zamanlarda, merdivenle beden gücü kullanılarak yapılacak taşıma işleminde eşyayı taşıyacak personele, ağır eşyanın dopru biçimde yüklenmesi de çok önemli.

Çok dikkatli taşınması gereken ağır eşyalar içinde beyaz eşyalar da bulunuyor. Bunlardan buzdolabı, taşınması en zor ve en çok titizlik isteyen eşyadır. Çünkü bozdolabının taşınmasında arkadaki sistemin hasara uğramaması gerekiyor. Bunun yanında ağırlığı nedeniyle grup olarak taşınmasıdaha doğru olan bir beyaz eşyadır.

Ayrıca beyaz eşyanın evden eve nakliyatı sırasında kamyonda zarar görmemesi, birbirine çarpmaması veya kamyon hareket ettikçe eşyaların birbirine sürtünmemesi, ağır eşyalarda düşme ya da çarpmanın olmaması da bir diğer önemli konu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir