Evden Eve Nakliyat Birkaç Parça Eşya Taşıma » Evden Eve Nakliyat

Blog

Birkaç Parça Eşya Taşıma

Evden eve nakliyat denildiğinde genellikle geniş hacimli eşyalar ve tüm bir evim taşıması akla geliyor. Oysa evden eve nakliyat firmalarının sadece kapsamlı taşıyıcılık işlemlerini gerçekleştirmediğini, üniversiteyi bitirdikten sonra içlerinde çizim masamın da olduğu eşyalarımı ailemin bulunduğu yere nakletmek istediğimde öğrendim.

Açıkçası nakil işlemini ilk başlarda kargo şirketleri ile halletmek istemememin, evden eve nakliyat firmalarının işleyişini tam olarak bilmememle ilgisi vardı. Ancak yurt müdürümüzün yönlendirmesi ile kargo şirketlerine, nakliye firmalarından çok daha yüksek ücret ödemekten de kurtuldum.

Dolayısıyla nakliye firmaları yalnızca çok sayıda eşyayı ya da büyük hacimleri taşıyor şeklinde bir kural bulunmuyor. Küçük çaplı eşyalarınızı hatta sadece tek bir eşyayı ya da kitap kolisi gibi özel eşyalarınızı  da nakliye firmaları ile taşıtabilirsiniz. Hatta kitap denildiğinde, arkadaşımın kurmak istediği okul kütüphanesi için hemen hemen her ilde şubesi bulunan bir nakliye firması ile iyi bir fiyata anlaştığını ve okula gönderilecek tüm kitaplar için göndericileri bu nakliye firmasına yönlendirmesi ile de işini bir hayli kolaylaştırdığını eklemeliyim.

Eskilerde küçük eşyaların sırf taşıma problemi yüzünden eski meskenlerde bırakıldığını iyi bilirim. Hatta arkadaşlarımızdan üniversite yıllarında, okulu bitirdikten sonra yurtta ya da açtığı evde bıraktığı eşyaların öykülerini sık dinleriz.

Ama artık küçük ya da az hacimli eşyalarınızın taşınması için en iyisi, bir nakliye firması ile anlaşıp, tüm işi firmaya bırakmak. Nakliye firmanız eşyanızın paketlenmesinden istediğiniz adrese taşınmasına kadar istediğiniz nakili, güvenle yapıyor.

Tabii ‘eşyalarım çok detaylı değil. Paketlemesini ben yapabilirim’ demeniz de olası. Kıyafet ya da kitap gibi eşyalarınızı, kolileyerek nakliye firmanıza sadece taşıma ve ulaşım işini de bırakabilirsiniz. Hatta kimi müşterilerin paketleme ve taşıma işini de kendilerinin yaptığı görülüyor. Burada evden eve nakliye firması sadece eşyanın ya da eşyaların istenilen meskene bırakılması rolünü üstleniyor.

Bütün olarak evden eve nakliyatta olduğu gibi parça eşya taşımasında da şehirlerarası nakliyat biraz daha önem kazanıyor. Eşyalarınızı şehirlerarası nakliyatta özenle seçtiğiniz nakliye firması yoluyla taşıtmanızı ve paketlemeden taşımaya dek tüm işlerinizi evden eve nakliye firmanıza bırakmanızı öneririm.

Comments (2)

  • Ülkü cevap

    İstanbul’dan samsun a 8-10 parça eşya taşınması

    8 Eylül 2017 , 10:17
  • HALE cevap

    YEŞİLKÖY 4 KATTAN MECİDİYEKÖY 2 Cİ KATA YAKLAŞIK KÜÇÜK VE HAFİF EBATLAR ÇOĞUNLUKTA 20 PARÇA KOLİ HURÇ POŞET TARZI EŞYA KAÇA OLUR. AMA 18/09 AKŞAM TAŞINMALI

    17 Eylül 2018 , 10:54

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Hemen Ara
istanbul ataşehir evden eve nakliyat