Evden Eve Nakliyat Evden eve nakliyat | Oruçoğlu A.Ş. | 444 4 165 |

Blog

Evden Eve Nakliyat

Evden eve nakliyat ya da taşımacılık sektörünün gelişmesine paralel olarak, sektörde çok çeşitli ihtiyaçlara yanıt verici biçimde farklı taşıma hizmet türleri de doğmuştur. Her ne kadar evden eve nakliyat denildiğinde ilk akla gelen bireysel evden eve taşınma işlemleri gelse de nakliyat sektörü aslında çok geniş hizmet alanına sahiptir.

Evden eve nakliye sektörünün kapsamı içinde yer alan hizmet türleri içinde kurumsal nakliye ya da kurumsal taşımacılık da önemlidir. Kurumsal nakliye firmaları, taşımacılık sektöründe yıldızı parlayan hizmet dalları arasındadır. Kurumsal nakliye nedir? Kurumsal nakliye, devlet kurumları da dahil olmak üzere her türde kurumların taşınma işlemlerinin gerçekleşleştirildiği evden eve nakliye hizmetidir. Kurumsal taşıma işlemlerini bu işi profesyonelce yapan, deneyimli firmalarla gerçekleştirmenin bir takım avantajları bulunmaktadır.

Kurumsal nakliye firması ile çalışırken en önemli avantaj, taşınma işlemlerinizin planlı ve programlı biçimde aynı zamanda da kurum içi evrak işlemleri ile özel ve önemli desimalk sistemi düşünüldüğünde güvenle gerçekleştirilmesidir. Kurum içi taşınma işlemlerinin kurumsal nakliye firmalarının profesyonelliğinde gerçekleşmesi, kurum için gizliliğin ve gizli bilgilerin korunması için de son  derece önemlidir. Bazı kurumsal nakliye firmaları, dilediğiniz evrakların sizin tarafınızdan paketlenmesine de aracılık etmektedir.

Kurumsal nakliye firmaları ile taşınma işlemlerinde evrak zayii gibi kurumu zor durumda bırakabilecek son derece olumsuz bir olayın yaşanma olasılığı neredeyse sıfıra indirgenmektedir. Bunun yanında kurumsal taşınma işlemleri sırasında profesyonel irmalar, evraklarınızın karışmasını da önleyici biçimde işaret sistemi kullanarak paketleme işleminizi özenle yapmaktadır. Kurumsal nakliye işlemlerinin firmaların eşyaları için nakliyat sigortası yapması, ayrıca taşıma işlemlerini de  nakliye sözleşmesiile güvenceye alması da kurumların kurumsal taşıma firmalarını tercih etmeleri için iyi bir gerekçedir.

Kurumsal nakliye firmaları kanalıyla taşınma işlemleriniz paketleme işleminden taşıma ve yerleştirmeye kadar deneyimli personel tarafından özenle ve azami hızla gerçekleştirilir. Kurumsal nakliye ile taşınma işlemleri nakliye süresini de kısaltacaktır. Kurumsal nakliye firmalarının uzman personeli kurumlarda çok gerekli olan mobilya demontaj ve montaj işlemlerini de titizlikle yaparak, size zaman kazandırır.

Evden Eve Nakliyat Firmasından İstenecek Resmi Belgeler Hangileridir?

Geleneksel taşınma işlemleri ile ev taşıdığım zamanları çoktan geride bıraktım. Ama hala bazı arkadaşlarımdan, hem de nakliye firmalarının bu derece arttığı, evden eve nakliyatın bu kadar çok geliştiği bir dönemde, kaybolan eşyalar, çizilen mobilyalar ve hatta yolunu şaşıran kamyon öykülerini dinlediğimde şaşırıyorum. Evden eve nakliye firmaları, taşınma işlemlerinizi bu derece profesyonel  şekilde gerçekleştirirken, biraz daha az masrafa gireceğim isteği ile çok daha büyük masrafların altına girmeya hiç gerek yok!

Evden eve nakliye firmanızı iyi seçerek ve eşyalarınızı gerçekten güvenebileceğiniz ellere emanet ederek  taşınma işlemleriniz kolaylaşıyor. Tabi burada taşıma firmanızı, referanslarını dikkate alarak, insan kaynakları depertmanının sizinle kurdukları dile dikkat ederek, nakliye sözleşmesi ve nakliyat sigortası imzalatıp imzalatmadıklarını göz önünde tutarak, piyasa ortalamasına göre makul sayılacak bir fiyat önerip önermediğini göz önünde tutarak ve ücretsiz expertiz hizmeti verip vermediklerini sorarak seçmeniz olası.

Evden eve nakliyat firmasının seçiminde firmanın sahip olması gereken resmi belgeleri bulundurup bulundurmamaları da önemlidir. Evden eve nakliyat firmaları şehirlerarası ya da şehir içi taşımacılık yapabilmesi için K3 Yetki Belgesi’ ne sahip olmalıdır. Dolayısıyla K Yetki Belgesi, nakliye firmasına sorulması gereken resmi belgeler arasındadır.  Gereksinimlerinize göre hangi K belgesini firmanızda görmeniz gerektiğini K belgesinin türüne göre belirlenir. Örneğin büro taşıtmak istediğinizde seçmeniz gereken firmanın K3 yetki belgesine sahip olması zorunludur.

Evden eve nakliyat firmalarının kuruluş aşamasında istenen belgelere dikkat!

Evden eve nakliyat firması açmak isteyenlerin hazırlamak zorunda olduğu belgeler, firmalarda ne gibi özellikler arandığı konusunda dolayısıyla da firma seçiminizi etkileyecek kriterler hakkında bilgi veriyor. Nakliyat firmalarından K yetki belgesi istenmektedir. Ancak K belgelerinin üç türü bulunmaktadır. Evden eve nakliyat firmasının K1 yetki belgesine sahip olması  yurtiçinde ev taşımacılığı, K3 belgesi ise yurtiçinde hem ev hem de büro taşımacılığı yaptığını gösterir. K2 yetki belgesi ise kendi işi için taşımacılık yapan firmalara verilmektedir ve bu belgeye sahip firmaların ev taşımacılığını ticari anlamda yapma yetkisi yoktur.

Nakliye Konusunda Fiyatı Etkileyen Unsurlar Nelerdir?
Evden eve nakliyat nedir, sorusunun en kestirme yanıtı; eşyalarınızın bir yerden başka bir yere taşınması şeklinde olmalı.Tabi bu klasik yanıtın ardında birçok formaliye, profesyonellik gerektiren çok sayıda iş yatıyor.

Evden eve nakliyat her ne kadar ev taşıması olarak bilinse de büro taşımacılığı da bu sektörün hizmetleri arasında yer alıyor. Bunun yanında evden eve nakliyat hizmeti kapsamına birkaç parça eşyanın nakli de giriyor.

Taşınma işlemleri ile ilk kez yüzleşenlerin en çok merak ettiği konulardan biri, nakliye ücreti ya da evden eve nakliyat firmalarının istediği fiyat oluyor. Nakliye işlemlerinde na kadar öderim?Evden eve nakliyat ne kadar tutar, gibi sorular taşınma öncesinde mutlaka merak ediliyor. Aslında bu tür sorulara standart bir yanıt vermek olası değil. Çünkü evden eve nakliyat işlemlerinde ücreti etkileyen faktörler bulunuyor. Yani diyebiliriz ki evden eve nakliyat ücretleri, kişinin gereksinimlerine, almak istediği hizmete,   taşınacağı yere ve eşyalarının sayı ve niteliğine göre değişiyor.

Nakliye Konusunda Fiyatı Neler Etkiler?

Eşyaların toplam kütle değeri nakliye ücretini etkiler
Eşyaların sayısı nakliye konusunda fiyatı etkiler. Eşyaların toplam hacminin hesaplanması ile evden eve nakliye firması size bir fiyat sunacaktır. Evden eve nakliyatta fiyatı etkileyen en önemli unsur eşyalardır ancak bu tek başına ücreti ortaya çıkartmaz.

Taşıma mesafesi nakliye ücretini etkiler

Eşyaların yanında gideceğiniz yer daha doğrusu eşyalarınızın taşınacağı mesafede önemlidir. Eiyanın alındığı yer ile bırakıldığı  mesken arasındaki uzaklık arttıkça, nakliye aracının yakıt giderleri de artacağından nakliye fiyatı artar. Yakın mesafelerde nakliyat fiyatı daha düşüktür. Şehir içi nakliyede de meskenler arası mesafe uzaklaştıkça evden eve nakliyat ücreti artmaktadır.

Alacağınız hizmetin niteliği nakliye ücretini etkiler

Nakliye firmalarında taşımacılık ücretini etkileyen unsurlardan biri de alacağınız hizmetin niteliğidir. Eşyalarınızı kendiniz paketleyecekseniz nakliye ücretinden kısabilirsiniz. Ancak eşyalarınızı çok daha güveli biçimde taşımak ve herhangi bir sürprizle karşılaşmak istemiyorsanız eşyalarınızı anlaştığınız evden eve nakliyat firmasına profesyonelce paketletmeniz gerekir. Paketleme, yerinde montaj, eşyaların bırakıldığı yerde yerleştirilmesi gibi işlemler, nakliye ücretini de arttıracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Hemen Ara