Evden Eve Nakliyat Tavsiyeleri

Evden Eve Nakliyat Tavsiyeleri

Sanırım hepimizin hayatında evden eve nakliyat işini bir kabus gibi yaşamış insanlar vardır. Özellikle geleneksel taşınma işlerinde paketleme işlemleri ile uğraşmak ayrı yoruyor, eşyaların yeni evde yerine yerleştirilmesi ayrı.
Aslına bakarsanız çok kez yer yurt değiştirip, taşınma stresini yaşamış biri olarak söylemeliyim ki nakliye sektörünün hızla geliştiği ve teknoloji sayesinde kolaylaştığı dönemde  geleneksel ya da amatör taşınma işleri ile hiç uğraşmayın!

Evden Eve Taşımacılıkta Profesyonel Hizmete Güvenin

Amatör nakliye firmaları ile işinizi zorlaştırmak yerine profesyonel ve deneyimli bir evden eve nakliyat firması seçerek, işinizi sağlama alın. Profesyonel firmalar, eşyalarınızın zayisiz ve zarar görmeden taşınmasında, demontaj ve kurulum işlemlerinde, beyaz eşya taşımacılığında özenle hareket ederek, size zamandan da kazandırır. Evden eve nakliyat firmanızı seçerken, nakliyat anlaşması ve nakliye  sigortası imzalamayı da unutmayın!

Planlı ve Programlı Hareket Edin

İşlerinizi asla tamamıyla nakliyet firmasına bırakmayın  ya da en baştan yapılacak işlerison güne sıkıştırmaya kalkmayın. Bunun için de taşınma kararının hemen ardından bir taşınma planı hazırlayın. Ne zaman taşınacaksınız, ne kadar eşyanız var, bu eşyalardan hangisini yeni evinizde görmek istiyorsunuz, eşyalarınızdan götüremeyecekleriniz var mı, yeni eşya gereksiniminiz olacak mı, özel eşyalarınız hangileri, yeni evi ne zaman temizleyeceksiniz, yeni evinizde almanız gereken acil önlemler, karşılamanız gereken acil ihtiyaçlar var mı gibi soruların yanıtları işinizi kolaylaştıracaktır.

Taşıma Firmanızı Denetleyin

Anlaşmaya vardığınız taşıma firmanız ile bağlantıyı asla kopartmayın. Gerektiğinde eşyaların  paketlenmesi, mobilya demontajı gibi konularda gereken özenin gösterilip gösterilmediğini yerinde inceleyin. Gerekirse firma ile irtibata geçerek görüş bildirmekten çekinmeyin.

Özel Eşyalarınızı Bir Kenara Ayırın

Taşınmaya dek elinizin altında bulunduracağınız özel eşyalarınız için bir mekan belirleyerek, özel eşyalarınızı ya da en son paketlenecek eşyaları burada bulundurun.

Elden Çıkardığınız Maobilya ya da Eşyalardan Biran Önce Kurtulun

Eski evinize götürmeyeceğiniz eşyaları, elden çıkartarak  paetleme öncesi mekanı da genişletip rahatlatın. Elden çıkardığınız, eski eşyalarınızı evde bulundurmayın.

Taşınmadan Önce Evrak İşlerine Dikkat!

Taşınmanın eşya nakli dışında bazı evrak boyutları da var. Fatura adresi değişikliklerinin bildirilmesi, yeni ev için ikametgahın değiştirilmesi gibi formalite işlemleri biran önce gerçekleştirerek, rahat edin.

Comments (6)

 • Kurumsal Nakliye Firması ile Çalışmanın Avantajları Nelerdir? cevap

  […] Evden eve nakliyat ya da taşımacılık sektörünün gelişmesine paralel olarak, sektörde çok çeşitli ihtiyaçlara yanıt verici biçimde farklı taşıma hizmet türleri de doğmuştur. Her ne kadar evden eve nakliyat denildiğinde ilk akla gelen bireysel evden eve taşınma işlemleri gelse de nakliyat sektörü aslında çok geniş hizmet alanına sahiptir. […]

  17 Eylül 2017 , 00:27
 • Ücretsiz Expertizin Önemi cevap

  […] durum, nakliye işini profesyonel ellere emanet etmek isteyen kişilerin evden eve nakliye firmasını seçerken, çok dikkatli davranması gerekliliğini de bir arada […]

  17 Eylül 2017 , 00:49
 • Yunus Sargın cevap

  İstanbuldan Gebze ye ofisimi taşıdım teşekkürler kaliteli hizmetiniz için.

  22 Ekim 2017 , 18:13
 • Şenay Çetin cevap

  Oruçoğlu ile evden eve nakliyat işlemi yaptırdım. Çok memnun kaldım. Tavsiye ederim.

  22 Ekim 2017 , 19:39
 • Gülden cevap

  Tavsiyelerinize uyacağım

  23 Ekim 2017 , 01:46
 • Kasım cevap

  yazılarınız çok iyi

  23 Ekim 2017 , 11:50

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir