Evden Eve Nakliyat Korsan Nakliyat Firması Nasıl Anlaşılır? » Evden Eve Nakliyat

Blog

Korsan Nakliyat Firması Nasıl Anlaşılır?

Büyüyüp hızla gelişen sektörler maddi kazanç kapısı olarak görülmeye başlanıyor. Belki de bu sebeple hızlı gelişen tüm sektörlerde gelişme hızına paralel bir kirlenmenin olduğu görülüyor.   Piyasada ihtiyacın yoğun olduğu ve buna paralel biçimde gelir getiren işler üzerinden korsan firmalar yaygınlaşıyor. Evden eve nakliyat sektörü de bu döngüden nasibini alıyor.

Evden eve nakliyat nedir sorusunun yanıtını verecek olursak, taşınma işlemlerinde bireylerin eşyalarının bir yerden başka yere naklini kapsayan bir süreçtir. Bu süreç, geleneksel yöntemlerle yapılabilmektedir ancak günümüzde taşıma sektöründe meydana gelen gelişmeler nedeniyle daha çok profesyonel evden eve nakliye hizmeti tercih edilmektedir.

Evden eve nakliyat hizmeti verdiğini söyleyen korsan firmalar, eşyalarınızın taşınmasına değil aslında kaybına ya da çalınmasına aracılık ediyorlar. Korsan nakliye firmalarının tuzağına düşmemek için evden eve nakliye firmasının seçiminde titiz davranmak şart oldu.
Peki bir nakliyat firmasının korsan olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Korsan Nakliyat Firması İle Anlaşmayın

Nakliye firmasının korsan olup olmadığını anlamanın en basit yolu, firmanın büro olarak verdiği adresi ziyaret etmektir. Firmanın gerçekten taşımacılık işi yapıp yapmadığı bürosundan anlaşılıyor. Korsan firmalar, çoğunlukla büroya sahip olmuyor ve sizi ayaküstü ya da internet kanalıyla kandırmaya çalışıyorlar. Profesyonel dolandırıcıların büro olarak gösterdiği derme çatma meskenler ise güven vermeyerek, kandırılacağınızı hemen hissettiriyor!

Bunun yanında evden eve nakliye firmasının web sitelerini iyi incelemekte de fayda var. Web sitesi olmayan, web sitesinde kaliteyi göremediğiniz, referans bilgisi bulunmayan, açık adresi ve iletişim bilgileri yazmayan evden eve nakliye firmalarından kensinlikle uzak durun!

Korsan nakliye firmaları, doğal olarak sizlere yetki belgelerini de gösteremezler. Nakliye firmaları ile anlaşma arifesinde firmadan K yetki belgesini mutlaka sorun. K yetki belgesini gösteremeyen ve evden eve nakliyat firması ile çalıştığını söyleyen kişilerden uzaklaşın!

Korsan evden eve nakliyat firmaları, çok sayıda insana ciddi zayiatlar vermiştir. Bu konuda tetikte ve dikkatli davranmak gerekmektedir. Evden eve nakliye firmanızı seçerken kesinlikle ön görüşmenizi firmanızın bürosunda ve yüzyüze yapmalısınız. Telefonda ya da internet üzerinden anlaştığınız, görmediğiniz, tanımadığınız insanlara eşyalarınızı emanet ederseniz, eşyalarınızın çalınması ya da kaybolması sonrası muhatap da bulamayacağınızı unutmayın!

Korsan nakliye firmaları kanalıyla dolandırılarak mağduriyet yaşamamak için evden eve nakliye firmanızı özenle seçin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Hemen Ara