Evden Eve Nakliyat Nakliyat Fiyat Hesaplama | Oruçoğlu Evden Eve Taşıma | 0532 315 90 51

Blog

Nakliyat Fiyat Hesaplama

Nakliyat sektöründe hizmet veren firmalar, müşterilerinden farklı bedeller talep etmektedir. Nakliyat Fiyat Hesaplama Bu bedelleri, bir takım hesaplamaların yapılması ile belirlenmektedir. Eşyaların paketlenmesi, montaj edilmesi veya sökülmesi gibi işlemler, sırasında ön plana çıkmaktadır. Özellikle de genel maliyetlere ek olarak, taşınma süresinde ekstra sunulan hizmetler de, söz konusu fiyatları yakından incelemektedir. Firmalar ise, müşterilerine çeşitli indirim ve kampanyalar gerçekleştirmektedir. Bu sayede maliyetlerin düşürülmesi beklenmektedir. Ancak pek çok müşteri işlemleri sırasında kandırılmakta ve haddinden fazla bedeller ödemektedir. Özellikle de arada olan komisyoncular yüzünden söz konusu fiyatlar büyük oranda artmaktadır. Müşteriler ise, bu durumu yaşamamak için dikkatli bir şekilde araştırma yapmalıdır.

Nakliyat Fiyat Hesaplama Nasıl Yapılır?

Tecrübesi olan taşımacılık firmaları, telefon üzerinden gerekli bilgileri aldıktan sonra müşterilerine fiyat vermektedir. Örneğin taşınacak olan eşya sayısı, eski adres ile yeni adres arasında ki uzaklık ve talep edilen özel hizmetler öğrenilmektedir. Daha sonra ise nakliyat fiyat hesaplama aşamasına geçilmektedir. Bazı firmalar ise, taşınması planlanan tüm eşyaları özenle inceledikten sonra müşterilerine fiyat bilgisi vermektedir. Her iki  yöntemi de, piyasa da yaygın olarak kullanılmaktadır. Ancak burada önem olan nokta, taşımacılık şirketi ile direk iletişime geçebilmektir. Bu sayede araç ve işçilik giderleri gibi genel maliyetler birinci ağızdan öğrenilebilmektedir. Müşteriler ise, bahsi geçen maliyetleri ortadan kaldırabilme şansına sahiptir. Örneğin paketleme veya montaj desteği almak yerine, bu işlemleri kendileri yaparak sadece araç yakıt masraflarından sorumlu olabilir.

Fiyatlar Neden Değişir?

Nakliyat Fiyat Hesaplama

Nakliyat Fiyat Hesaplama

Nakliyat denilince akla gelen tüm eşyalar, hizmet kapsamı içerisindedir. Örneğin ofis taşımacılığı, parça eşya taşımacılığı veya ev taşımacılığı, nakliyat desteği gerektirmektedir. Bu nedenle de projenin türü oldukça önemlidir. Nakliyat fiyat hesaplama sırasında kullanılması planlanan araçların türü de ön planda tutulmaktadır. Kimi araçlar, tek seferde tüm eşyaları taşırken, kimisi ise, en az 2 veya 3 sefer yapmaktadır. Bu nedenle maliyetler artmaktadır. Ayrıca nakliyat fiyatları, firmadan firmaya, bölgeden bölgeye göre de farklılık gösterebilir. Her firma sırasında kendi imkanlarını ve maliyetlerini göz önünde bulundurmaktadır. Ancak müşteriler, eşyalarının taşınması için çalışma düşündüğü firmaya karar vermeden, en az 2 firmadan fiyat almalıdır. Bu sayede ortalama bir maliyet hesaplanabilir ve kandırılma riski ortadan kaldırılabilir.

Ortalama Nakliyat Fiyatları 

Ortalama nakliyat fiyatı diye bir kavram bulunmamaktadır. Rakamlar belirlenen şartlara göre farklılık gösterebilir. Her firmanın müşterilerine yapmış olduğu indirim oranları da, ortalama nakliyat fiyatlarının oluşmasına engel olmaktadır. Sektörde hizmet veren taşımacılık firmaları, iş yoğunluğuna ve müşteri potansiyeline göre de yöntemlerini değiştirebilmektedir. Örneğin yaz aylarında gerçekleştirilen hizmetlerin birçoğu, şehirlerarası bölgeleri kapsamaktadır. Bu nedenle de küçük işler ile kimse ilgilenmemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Hemen Ara
istanbul ataşehir evden eve nakliyat