Evden Eve Nakliyat Ofis Nakliyesinde Neye Dikkat Etmeliyim? » Evden Eve Nakliyat

Blog

Ofis Nakliyesinde Neye Dikkat Etmeliyim?

Taşınma işlemleri ya da taşımacılık denildiğinde genellikle evden eve nakliyat akla geliyor. Oysaki mesken taşıma işlemleri, evden eve nakliyat firmaları tarafından taşınılacak binanın türüne bakılmaksızın da gerçekleştiriliyor.

Ofis Nakliyesinde Firma İle İlgili Nelere Dikkat Etmeliyim?

Dolayısıyla işyeri ya da büroların taşınmasında da evden eve nakliye firmaları, tüm profesyonelliğini ve bilgisini sizlerle paylaşmaya hazırdır.

Ofis nakliyat hizmetinin ev nakliyesinden farkı var mıdır sorusu akla geliyor. Nakliye hizmeti açısından genel olarak düşünüldüğünde ev ve ofis taşıma arasında bir fark nulunmuyor. Ancak tabi ki eşyaların toplam kütle hesabı, eşyaların niteliği düşünüldüğünde ev taşıma işlemmleri gerek ücret gerekse nakliye aracı tipi gibi konularda farklılıklar gösterebiliyor.

Ofis nakliyesinde neye dikkat etmeliyim?

Özel evraklara dikkat! nakliye sırasında kaybolan değerli evraklarla taşınma işleminiz kabusa çevrilmemeli! Önemli derecede gizliliğe sahip evraklarınızı özel bir paketle yanınızda bulundurmanızda fayda var. Bunun yanında evden eve nakliye firmanızı önemli evraklarınız konusunda uyarabilirsiniz. Büro personelinizin özlük dosyaları gibi evrakları gerekirse özel olarak paketleyebilirsiniz.

Dolapları boşaltmanızda fayda var!

Ofis dolaplarınızı klasörlerle birlikte, klasörleri ya da dosyaları sabitleyerek taşımak yerine, boş halde, hatta iç rafları da ayrı paketlenmiş biçimde taşımak daha doğru olacaktır. Dosyalarınızı da bir sonraki büronuzda yerleştirirken karışıklığa yol açmayacak şekilde paketleyebilirsiniz. Bunun için dolabın uygun bir yerine bir rakam yazarak, o dolaptan çıkmış evrakları paketlediğiniz koliye aynı rakamla işaretleyebilirsiniz.

Beyaz eşyalara dikkat!

Eğer ofisinizde bozdolabı ya da derin dondurucu gibi beyaz eşyalarınız mevcutsa bu eşyalarınızın talınmasında profesyonel destek mutlaka almalısınız. Eşyalarınızın taşıma sırasında bozulmaması için, özenle paketlenmesi ve taşınması önemlidir.

Nakliyat firmanızı iyi seçin!

Ofis taşımacılığında, bu işi profesyonelce yapan ve referansları güçlü olan evden eve nakliye firmaları ile çalışmak çok önemlidir. Profesyonel firmalar, ofis malzemeleri için çok önemli olan mobilyaların demontajı ve yerinde kurulumu hakkında deneyim sahibidir. Bu sebeple firmanızı iyi seçmeniz gerekiyor. Büronuzu, ücretsiz expertiz hizmeti veren ve planlı programlı çalışan, piyasa ortalamasının çok altında fiyat sunmayan ve nakliye sigortası yapan firmalara teslim edin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Hemen Ara