Evden Eve Nakliyat Eşya Depolama Yapılacak Yerin Özellikleri Neler Olmalı | 0532 315 90 51

Blog

Eşya Depolama Yapılacak Yerin Özellikleri Neler Olmalı?

Eşya Depolama Yapılacak Yerin Özellikleri Neler Olmalı. Eczane mi taşıma sürecimde eşya depolama süreci ile karşı karşıya kalmıştım. Dört aylık bir zaman diliminde eşyamı depolayarak, güvence altına almam gerekiyordu. Bir doktor muayenehanesi olaak senelerce kullanılmış, boş bir büroyu dört aylık ederi peşin vererek kiraladım. Oldukça temiz bırakılmış büroya eşyalarımı yerleştirdikten sonra dört aylığına yurtdışına gittim.

Ev Eşyası Depolama

Ev Eşyası Depolama

Eşya Depolama Yapılacak Yerin Özellikleri Neler Olmalı

Döndüğümde yaşadıklarım kabus gibiydi. Oldukça fazla yağış alan bir bölgede, en alt kattaki büroya balkondan sızan yağmur suları, ilaçlardan eşya dolaplarına, mobilyalardan evraklara dek bütün bir eczanemi alt üst etmişti. Yaşadığım olayın telafisi ise maalesefki yoktu. Çünkü emekli doktorumuza ait büroyu dört aylığına kiralamıştım ve paramı peşin olarak vermiştim. Geriye kalan tek şey dört ayın sonunda eşyalarımı geri almaktı ve eşyalarım maalesef ki güvencede değildi ya da sigorta ile korunmuyordu. O günden beri depo işi ile özel ilgileniyorum. Depolama zorunluluğum olduğunda profesyonel bir evden eve nakliye firmasından destek almam gerektiğini çok iyi öğrendim; acı bir tecrübeyle olsa da!

Eşyaların Depolanması Sırasında Oluşabilecek

Eşya depolama, iş için zaman zaman çok acil bir ihtiyaç olabildiği gibi, bazen taşınma süreçlerinde de gerekli olabiliyor. Kiralık evde eşyalarını boşu boşuna birkaç ay bekletmek istemeyenler, yeni evine geçene dek depolama sistemini kullanarak kira gelirlerinden de tasarruf sağlıyor. Eşya depolama işini bu işi eşyaların paketlenmesinden taşınmasına, taşınmasından yerine yerleştirilmesine dek özenle yapan firmaları seçmek çok önemli. Eşyaların depolanması sırasında oluşabilecek deformasyonların engellenmesi için eşyalarınızı profesyonel evden eve nakliyat firmalarına emanet edin.

Kısa Süreli Depolama İşlemleri

Eşya depolama yapılacak yerin özelliklerinde eşyanın niteliği, eşyaların depolanma süreleri belirleyici rol oynamaktadır. Eşya depolama nasıl olur , eşya depolama firması ile başıma gelenler … Uzun süreli depolama işlemleri, daha havadar depolar isterken, kısa süreli depolama işlemleri için mekan konusunda daha rahat davranılabiliyor. Ancak genel anlamda eşya depolama yerinin temiz, kolayca havalandırılabilen, nemden arındırılmış, eşyanın türü gerektirmedikçe gereğinden fazla serin ya da sıcak olmayan, yağmur gibi hava koşullarında zarar görmeyen, dış afetlere dayanıklı, rutubetsiz, kokusuz olması gerekmektedir. Ayrıca depo alanlarının fare gibi kemirgenlerle haşerelere karşı korunaklı olması sın derece önemlidir.

Bunun yanında eşyaların birbiri üzerine gelişigüzel yığılmaları deformasyonlara sebebiyet vereceğinden depolama mekanlarının uygun genişlikte olmaları şarttır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Hemen Ara
istanbul ataşehir evden eve nakliyat