Evden Eve Nakliyat Ev Taşıma Kamyonların Trafiğe Çıkış Saatleri | Oruçoğlu | 0532 315 90 51

Blog

Ev Taşıma Kamyonların Trafiğe Çıkış Saatleri

Ev Taşıma Kamyonların trafiğe çıkış saatleri ve cezalar konusunun bu kadar incelik isteyen bir konu olduğunu, evden eve nakliyat konusunda bir firma ile yaptığım görüşmelerde farkına vardım. Doğrusu İstanbul gibi trafik yoğunluğunun üst düzeyde yaşandığı bir il için firma ile anlaşırken kafamdaki gün ve saatten çok farklı bir anlaşmanın sağlanmasına şaşırmayalım.

Aksi Taktirde Durum Yasağa Gidiyor,

Ev Taşıma Kamyonların Trafiğe Çıkış Saatleri

Ev Taşıma Kamyonların Trafiğe Çıkış Saatleri

Aslında istediğim akşam vakitlerinde işimin halledilmesiydi ancak UKOME yani Ulaşım Koordinasyon Merkezi’ nin uzun bir zamandır aldığı karar gereğince İstanbul’ da gündüz 06.00 ile 10.00 ve akşam 16.00 ile 22.00 saatleri arasında kamyonların trafiğe çıkamadığını öğrendim.Dolayısıyla da nakliye firması ile çalışırken, konunun bu hassasiyetinin farkında bir şirkete/firmaya  iş yaptırmak çok önemli.
Bu yasaktan anlaşılıyor ki TEM ile bağlantılı tüm otoyollarda 10.00’ dan 16.00 ve 22.00’ dan 06.00’ a kadar geçen sürede kamyonlar trafiğe çıkabiliyor. Aksi taktirde durum yasağa gidiyor ve cezai sorumluluk alınıyor. Yasak saatleri içinde kamyonlar, Asya ve Avrupa arasındaki geçişlerde yavuz sultan Sultan selim Köprüsü’ nü kullanabiliyorlar.Oruçoğlu Evden Eve Nakliyat.

Trafiğe Çıkış Saatleri,

Aslında birkaç yıl önce yaşanan ve haberlere de konu olan yasağa rağmen ev taşıma kamyonların trafiğe çıkış saatleri, TEM otoyolunu özel araçlar için bir işkenceye çevirdikleri göz önünde tutulursa bu yasaklar hiç de haksız değil. Yalnız yasakların sürekli biçimde delinmesi de sanırım cezaların fazla caydırıcı olmamasından kaynaklanıyor.
Peki yasağı delerek  trafiğe çıkış saatleri dışında trafiğe çıkmanın cezası nedir?
Kamyonların yasak saatlerde trafiğe çıkmalarının cezası bulunuyor. Bu cezalar, kamyonun sürücüye ait olup olmamasına göre değişiyor. 2010’ da alınan kararlar gereğince trafik yasak saatleri konusunda ihlal yapan kamyonlar için her yıl değişmek şartı ile 102 TL. ve yasağı delen kamyonun  sürücüye ait olmaması durumunda bu caza 130 TL. olarak ödeniyor.Bunun yanında kamyon sahibi nakliyat kökenli firmalar ise 270 TL. para cezasına çarptırılıyor.

Kamyonlar ve Ağır Araçlar

Tabii kamyonların çıkış saatlerinde katı kurallar İstanbul ile ile sınırlı değil. Kamyonlar ve ağır araçlar D-100 karakolunu 07.00-10.00 ile 16.00-20.00 saatleri arasında kullanamıyor. Ayrıca Bursa’ dan transit geçiş yapacak kamyonların da 06.00-10.00 ile 16.00-20.00 saatleri arasında şehir merkezine girmeleri yasaklanmış durumda. Oruçoğlu Nakliyat İstanbul’da Ofis Taşımacılığı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Hemen Ara
istanbul ataşehir evden eve nakliyat