Evden Eve Nakliyat Evden Eve Asansörlü Nakliyat » Evden Eve Nakliyat

Blog

Evden Eve Asansörlü Nakliyat

Evden eve asansörlü nakliyat hizmeti, günümüzde eşyaların çoğalmasıyla ve özellikle de büyük şehirlerde çok katlı apartmanların sayılarının artmasıyla zorunlu bir ihtiyaç haline gelmiştir. Taşınma gereken eşyaların insan gücü yerine teknolojiye uyum sağlayarak belirlenen kriterleri sağlayan yük asansörleri aracılığıyla taşınmasını sağlayan bu taşıma hizmetimiz, taşınma sürecinin en stresli ve zahmetli kısmını sorunsuz halde tamamlamaktadır.

Profesyonel Hizmet

Bu tekniğe sahip profesyonel ev taşıma hizmeti veren nakliye firmamız, eşyaların daha kaliteli ve hasarsız olarak güvenli bir şekilde taşınmasına olanak sağlamaktadır. Böylece taşınma sırasında oluşabilecek olumsuz durumların en aza indirgenmesi, hatta hiç ortaya çıkmamasının mümkün olduğu asansörlü taşımacılıkla, gerekli hassasiyet ve özen sağlandığı takdirde kâbus gibi görünen bu süreç büyük bir kolaylıkla atlatılmış olacaktır.

Evden Eve Asansörlü Nakliyat Nasıl Gerçekleşir?

Evden eve asansörlü nakliyat hizmetimizapartmanın dış cephesine kurulan yük asansörü aracılığıyla gerçekleştirilen bir hizmet olmaktadır. Dar koridorları veya merdivenleri olan apartmanların en büyük kurtarıcısı olan asansörlü taşımacılıkta birkaç asansör çeşidi mevcut olmaktadır.

Çok katlı apartmanların en üst katlarına kadar ulaşabilen asansörlerle eşyaların sağlıklı bir şekilde taşınması sağlanır.

Eşyalar bu palet sistemine hassas bir şekilde yerleştirildikten sonra evin bulunduğu katın yüksekliğine kadar palet sisteminin bulunduğu merdivenin uzatılması şeklinde gerçekleştirilmektedir.

Asansör sistemi pencere ve balkona 90 derece açıyla bakmakta ve uzatılan merdivenin dayanması gereken yer evin balkon veya teras gibi bölümleri olarak belirlenmekte ve bu bölüme ulaştırılan eşyalar en kısa sürede hasarsız ve darbesiz bir şekilde yerleştirilmektedir.  

Evden Eve Asansörlü Nakliyat Hizmetinin Faydaları Nelerdir?

Evden eve asansörlü nakliyat hizmetimizin sağladığı kolaylık ve pratiklikle son zamanların en çok tercih edilen nakliye türlerinden biri olmuştur. Taşınma işinin insan gücünün aksine daha kısa sürede tamamlanmasını sağlayan bu yöntem, insan gücüyle 5 – 6 saatte gerçekleşen bir işi 1 – 2 saate indirgeyerek zamandan tasarruf edilmesini sağlamaktadır.

Özel Taşıma

Apartmanlarda yer alan asansörlerin yük taşımaya uygun olmaması, apartman koridorlarının dar ve merdivenlerin alçak olması gibi problemler nedeniyle insan gücü ile taşınan eşyalar hasar almakta ve apartman koridorları, merdivenler ve apartman asansörleri de zarar görmektedir. Asansör sistemiyle taşınan evlerde eşyalar ve apartman bu zararlardan korunmakta, kaliteli ve güvenli bir nakliye hizmeti mümkün olmaktadır.

Taşınırken oluşması muhtemel zararlardan çekinen ve taşınmayı zahmetli bir iş olarak gören kişiler için büyün avantaj sağlayan asansörlü taşımacılık, sağladığı faydalar ile insanların bu zor süreci atlatması daha kolay bir hale gelmektedir.

Evden Eve Asansörlü Nakliyat Hizmetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evden eve asansörlü nakliyat büyük fayda sağlayan bir taşınma yöntemi olmasına rağmen bu taşımacılıkta gerekli hassasiyet ve özen gösterilmediği takdirde istenilen sonuca ulaşılamamaktadır. Bu nedenle seçilecek olan profesyonel ev taşıma hizmeti veren firmalar iyi araştırılmalı ve kontrol edilmelidir. Öncelikli olarak ekspertiz tarafından evin asansör taşımacılığına uygun özelliklere sahip olması kontrol edilmektedir.

Balkon ve pencere sisteminin uygun olması sonrasında uygulanan asansörlü taşımacılıkta, bu sisteme sahip firmaların düzenli bakım yaptırmaları gerekmektedir. Bakım konusunda gerekli hassasiyet ve özeni göstermeyen firmaların sonraki süreçte çok ciddi bir tehlikeyle karşılaşma riski olmaktadır.

Güvenilir Hizmet

Halat kopması gibi ciddi sorunların yaşanabilmesi sonucunda can ve mal kaybı gibi ciddi problemler ortaya çıkabilir. Ayrıca asansörlü taşımacılık hizmetini profesyonel anlamda veren firmaların, asansörü apartman duvarına tam dayamalarına dikkat etmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde eşyaların düşmesi gibi ciddi bir sorunun yaşanacağı taşımacılıkta, eşyalar taşınırken kapalı kasa kullanımı tehlike oluşma riskini azaltmaktadır.

Sigortalı Ev Taşımacılığı

Profesyonel ev taşımacılığı hizmeti veren firmaların, gereken bütün hassasiyeti göstermesine rağmen ortaya çıkması muhtemel zararları için belirli önlemler geliştirmeleri gerekmektedir. Bu önlemlerden en önemlisi olan sigortalı taşımacılık, nakliye aracının kaza yapması, eşyaların yanması, çalınması gibi olumsuzlukların ortaya çıkması durumunda insanların mağdur olmaması için garanti sunmalarını sağlamaktadır.

Bu nedenle asansörlü taşımacılıkla eşyaların güvenli ve sağlıklı bir şekilde taşınması sağlanmasına rağmen profesyonel hizmet veren firmalar oluşabilecek olumsuzlukları göz önünde bulundurarak sigorta imkânı sunmaktadır.

Sigortalı Taşıma

Eksperlerin eşya analizi yapmalarının ardından ortaya çıkabilecek eşya kaybı veya hasarı sonrasında telafiyi mümkün kılan firma, bu anlamda sağladıkları hizmetle profesyonel hizmetlerini pekiştirmekte ve insanların stres yaşamadan daha güvenilir bir şekilde taşınma sürecini atlatmalarını sağlamaktadır.

Evden Eve Nakliyat Hizmetinde Korunaklı Taşımacılık

Evden eve asansörlü nakliyat hizmeti sağlıklı ve güvenilir bir taşıma yöntemi olarak kabul edilse de en önemli faktörlerden biri eşyaların uygun bir şekilde paketlenmesi ve ambalajlanmasıdır. Uygun paketlenen eşyaların zarar görme riski azalmakta ve problemsiz taşınma gerçekleşmektedir. Bu nedenle profesyonel hizmet veren firmaların uzman ve deneyimli bir kadroyla taşınma sırasında oluşabilecek aksaklıkların en aza indirgenmesi için paketleme sistemini doğru bir şekilde gerçekleştirmesi büyük önem taşımaktadır.

Hızlı Taşıma

Yanlış ve özensiz sarılarak paketlenen beyaz eşyalar, mobilyalar gibi eşyaların çizilmesi olabilir. Darbe alması şeklinde yaşanan sorunların yanında kıyafet, kitap gibi eşyaların koliye yerleştirilirken fazla miktarda ve düzensiz olmasından dolayı kolilerin patlaması şeklinde problemler ortaya çıkmıştır.

İleri teknolojiyle yaptıkları bütün ev eşyaları paketlemelerinde kolileri özel olarak seçer.

Hasarsız eşya taşınmasını daha da kolaylaştırmaktadır. Profesyonel eşya taşımada kullanılan evden eve asansörlü taşımacılığın istenilen sonucu vermesi için en önemli aşamalardan biri olan eşyaların paketlenmesidir.

Evden Eve Asansörlü Nakliyatın Önemi

Evden eve asansörlü nakliyat hizmetimiz ile apartmanda oluşma riski olan hasarların en aza indirgenmesi sağlanmaktadır. Geleneksel insan gücüyle yapılan taşınmalarda harcanan vakit çok daha azaltılarak apartmanda asansör olmaması veya taşınan evin yüksek katta bulunması gibi durumlarda daha da harcanacak zamandan tasarruf sağlanmaktadır.

Daha az taşınma riskiyle beraber apartmanda yaşayan diğer insanların rahatsız olmasının da engellendiği asansörlü taşımacılıkta, olumsuz apartman koşullarının süreci zorlaştırması engellenmektedir. İleri teknolojiden yararlanarak yapılan asansörlü taşımacılık hizmetinden daha çok verim almak profesyonel bir firma hizmetiyle mümkün olmaktadır.

Modüler (Kurmalı Tip) Asansör Sistemi Nedir?

Taşınan evin ve binanın özelliklerine uygun olarak tercih edilen iki çeşit asansörlü taşımacılıktan biri olan Modüler Asansör Sistemi, rayların birbirine birleştirilerek oluşturulması şeklinde gerçekleştirilmektedir. 200 kilogram taşıma kapasitesi ve ev elektriği ile çalışan ve çok fazla enerji harcamayan bu asansör sistemi, modüler olduğu için bahçe içine kurulabilmekte ve sessiz olmasından dolayı çevreye rahatsızlık vermemektedir. 4 veya 5. katlarda çalışılabilen bu sistem, binaya yakın olarak kurulmalıdır. 3 veya 4 işçi yeterli olmakta ve kurulum ve sökülmesi ortalama 30 – 40 dakika arasında sürmektedir.

Teleskopik (Araç Üstü) Asansör Sistemi Nedir?

Taşınan evin ve binanın özelliklerine uygun olarak tercih edilen iki çeşit asansörlü taşımacılıktan diğeri olan Teleskopik (Araç Üstü) Asansör Sistemi, rayların birbirinin içinden çıkması şeklinde gerçekleştirilmektedir. Asansörün araç üstüne monteli şekilde olduğu ve kurulum yerine firmanın kendi aracıyla beraber gitmek zorunda olduğu bu asansör sistemi, diğer asansör sisteminden farklı olarak 12’nci kata kadar yüksekliğe ulaşabilmektedir.

Uzman Personel

Kurulum için 1 personelin yeterli olduğu sistemin kurulu 10 dakikada bitmekte ve 45 dereceye kadar eğimli kurulum gerçekleştirilebilmektedir. Balkon ve araç arasındaki yüksekliğe bağlı mesafenin en fazla 10 metre olması gerekirken asansör sistemi bağlanmaya ihtiyaç duyulmadan pencereye kurulabilmektedir. Ayrıca bu sistemdeki asansör, 300 kilogram yük taşıyabilmektedir.  Sizler de evinizi taşıtmak isterseniz en yeni teknolojilerin kullanıldığı firmamız ile çalışabilirsiniz.

Evden Eve Asansörlü Nakliyat Pahalı Mıdır?

Tercih ettiği bir taşınma yöntemi olan asansörlü taşınma sistemi, teknolojinin gelişmesi ve birçok nakliye firması tarafından tercih ediliyor.

Birçok kişi tarafından pahalı bir taşınma yöntemi olarak düşünülmesine rağmen fiyat anlamında ekstra bir ödemenin olmadığı asansörlü taşımacılık hizmetlerimiz bulunuyor. İyi bir evden eve nakliyat hizmeti almak isteyen kişileri için popüler ve ideal bir tercih olmaktadır.

Comment (1)

  • Gülsüm Şen cevap

    Sitede yazılan onlarca olumlu yorumlar neticesinde arayıp yardım istedim. Ne kadar da doğru br tercih yaptığımı bugün ki taşınma deneyimimizde daha iyi anladım. Profesyonel ekibi sayesinde , kaliteli ve sorunsuz bir Şekilde yeni evimize taşındık. Ali bey size ve ekibinize Çok teşekkür ederim. İyiki sizleri tanıdık ve iyi ki varsınız. Oruçoğlu nakliyatı önemle tavsiye ediyorum.

    21 Şubat 2020 , 20:39

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Hemen Ara
istanbul ataşehir evden eve nakliyat