Evden Eve Nakliyat Eve Taşınmadan Önce Yapılması Gerekenler | Oruçoğlu | 0532 315 90 51

Blog

Eve Taşınmadan Önce Yapılması Gerekenler

Eve taşınmadan Önce Yapılması Gerekenler, artık disiplinli ve işini bilen nakliyat firmalarının denetiminde oldukça zahmetsizce yürütülüyor. Yine de sanırım benim gibi birçok insan için, taşınma işlemleri sıkıntı yaratan bir süreç. Özellikle iş nedeniyle sık sık ev değiştiren kişiler, bir süre sonra bu duruma antipati dahi geliştiriyor! Çok eski zamanlarda nakliye sırasında kolilerin çalınmasından, eşyalarınızın hasar görmesine kadar yaşanan olumsuzluklar, eğer taşınma işleminizi emin ellere bırakırsanız artık yaşanmıyor.

Eve taşınmadan önce nasıl önlemler alabilirsiniz? Eve Taşınmadan önce neler yapmalısınız?
Nakliye Şirketinizi İyi Seçin

Eğer yeni eve taşınmadan önce yapılması gerekenler, işlemlerinizin sıkıntısız biçimde yürütülmesini istiyorsanız öncelikle eve taşınmaya yakın bir zaman ki en ideali taşınmaya iki hafta kala, nakliye şirketinizle anlaşarak, mutlaka sözleşmenizi imzalayın. Nakliye firmasıyla yapacağınız anlaşmalarda mutlaka eşyanın taşınacağı evlerin durumları hakkında detaylı bilgi verin. Bir arkadaşımın yaşadığı gibi üç katlı binanın asansörü olmadığını baştan söylemezseniz ve nakliye firması bu durum nedeniyle taşınma gününde fiyatı arttırmak zorunda kalırsa, bütün ümitlerle taşınmak istediğiniz gün, kendinizi yeni bir nakliye firması ararken bulabilirsiniz!

Eşyalarınıza Karar Verin

Eve Taşınmadan Önce Yapılması Gerekenler

Eve Taşınmadan Önce Yapılması Gerekenler

Yeni eve taşınmadan önce yapılması gerekenler,Taşınma işinin kesinleşmesinin ardından ilk işiniz diğer eve hangi eşyaları götüreceğinize karar vermek olmalı. İyi bir eşya depolama firması yoksa yeni eve taşınacağı zaman mutfak masası dışarıda kalan insanların öykülerine bir yenisini de siz eklemeyin. Yeni eve uygun olan ve mutlaka götürülecek eşyaları not edebilirsiniz. yeni evin daha küçük ya da daha dar olması nedeniyle eski evden götürülemeyecek eşyaları ise biran evvel ikinci el ile elden çıkartın.  Eğer ki yeni eve taşınma arifesindeyseniz, eski evinize yeni eşyalar almayın. Eşya almayı yeni eve taşındıktan sonraya bırakın.

Nakliye Paketleme İşlemi ve Malzemeleri.

el altında bulundurmanız gereken, bir yerde lazım olacak özel eşyalarınızı son birkaç günde paketle meniz gerektiğini de unutmayın! Ayrıca taşınmadan bir gün önce  mümkünse nakliye firmasının paketleme konusundaki titizliğini ve gösterdiği özeni mutlaka yerinde inceleyin.Rahatsızlığınız olursa durumu firmanıza bildirin.

Yeni evinizi taşınmadan bir hafta önce, temizlik ya da düzen  konusunda taşınmaya hazırlayın. Tadilat işlemlerinin uzadığı evlerde taşınma işlemini ertelemeniz her zaman daha iyi olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Hemen Ara
istanbul ataşehir evden eve nakliyat