Evden Eve Nakliyat Nakliyat Firmaları | ORUÇOĞLU Evden Eve Nakliyat | 0532 315 90 51

Blog

Nakliyat Firmaları

Taşımacılık sektöründe hizmet veren Nakliyat firmaları, ofis, ev ve benzeri alanlarda bulunan eşyaların farklı adreslere götürülmesini sağlamaktadır. Ancak bu işlem sırasında bazı eşyalar zarar görmekte ve maddi kayıplar yaşanmaktadır. Bu kayıpların nedeni de, bilinçsiz bir şekilde gerçekleştirilen paketleme ve montaj yöntemleridir. Zira her eşyanın çevresel darbelere dayanabileceği maksimum güç oranı farklıdır. O nedenle de taşıma öncesinde tüm parçaların özenle paketlenmesi gerekmektedir. Nakliyat firmaları, talep edilen adreslere önceden ekipler yönlendirmektedir. Söz konusu ekipler ise, taşınılması planlanan eşyaları dikkatli bir şekilde incelemekte ve çıkan sonuçlara göre bir iş planı hazırlamaktadır. Müşterilerin kesinlikle çalışmayı düşündüğü firmadan inceleme ekibi talep etmesi büyük bir avantajdır. Aksi taktirde eşyalara uygun araç belirlenmeyebilir veya taşınma süreci uzayabilir.

Nakliyat Firmaları

Nakliyat Firmaları

Nakliyat Firmaları Nasıl Tercih edilmelidir?

Taşımacılık işlemlerinin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi için alanında uzman firmalara ihtiyaç duyulmaktadır. Ancak kaliteli bir hizmet veren nakliyat firmaları bulmak oldukça zordur. Buna ek olarak firmaların müşterilerinden talep ettiği ücretlerin de fazla olması ayrı bir sorun dur. Bireylerin tercih aşamasında yapması gereken ilk nokta nakliyat firmasının K3 belgesi olup olmadığını araştırmasıdır. Söz konusu bu belge devlet kurumları tarafından verilmekte ve firmanın taşıma izninin olduğunu ifade etmektedir. Ancak bazı nakliyat firmaları, K3 belgesi kiralayarak, müşterilerinin gözünü boyamaktadır. Tercih noktasında bu belgenin kuruma ait olup olmadığının araştırılması da gerekmektedir. Ayrıca bu belge sayesinde, sevkiyatlar sırasında yaşanan sorunlar nedeniyle mağdur olan müşteriler, Haberleşme ve Ulaştırma Bakanlığına başvurabilir. Böylece hakkını resmi yollar ile arayabilir.

Denetlenen Nakliye Firmaları

Çalışmayı düşündüğünüz nakliye firmasının K3 belgesi olması, söz konusu firmanın düzenli olarak denetlendiği anlamına germektedir. Müşteri memnuniyeti açısından oluşturulan nakliyat puan sistemi sayesinde, hangi firmanın ne kadar müşterilerini memnun ettiği kolay bir şekilde anlaşılmaktadır. Ayrıca herhangi bir usulsüzlük yapan nakliye şirketlerinin taşıma belgeleri de iptal edilmektedir. Örneğin her ceza karşısında 5 puan kaybeden ve toplamda 50 puana ulaşan firmalar, K3’ten mahrum kalmaktadır. Özellikle de internet ortamından bulunulan nakliyat firmaları da dâhil olmak üzere, tüm şirketlerin denetlenmesi gerekmektedir. Bazı firmalar, internet üzerinden sahte nakliyat platformları oluşturarak, müşterilerinin gözünü boyamaktadır. Ayrıca internette ki pek çok firma, resmi şartları yerine getirmemektedir.

Korsan Nakliyecilere Dikkat

İnternet üzerinden açılan nakliyat ilanları, müşteriler tarafından yakından takip edilmektedir. Yani taşımacılık hizmeti almak isteyen bireyler, ilanda yazan numaraları aramaktadır. Bu ilanlar ise, kurumsal bir şirket havası ile oluşturularak, ziyaretçilerin güveni kazanılmaktadır. Ancak bir çoğu da komisyonculuk adı verilen, yani işi alıp başka bir firmaya devir eden dolandırıcılardır. Nakliyat firmaları ile direk iletişime geçtiğiniz de, kesinlikle söz konusu firmanın ofislerini ziyaret etmeyi ihmal etmeyin. Aksi taktirde eşyalarınızı taşıyacak olan firmanın neci olduğunu veya nasıl hizmet verdiğini anlayamayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Hemen Ara
istanbul ataşehir evden eve nakliyat