Evden Eve Nakliyat Nakliyat Sigortası Beledi Neye Göre Hesaplanır | Oruçoğlu | 444 41 65

Blog

Nakliyat Sigorta Bedeli Neye Göre Hesaplanır

Nakliyat Sigortası Beledi Neye Göre Hesaplanır.Evden eve nakliyat işleri söz konusu olduğunda bu konu ile ilk kez yüzleşen birinin tedirgin olduğu konu, fiyatlar oluyor. Ki evimi ilk kez taşımak zorunda kaldığımda nakliyat firmalarının bu işi planlı programlı biçimde yaptığını öğrendiğimde, bunca emeğin karşılığının çok fazla olacağına inanarak, geleneksel yollara başvurdum.Evden eve nakliyat işlemlerimi geleneksel olarak halletmek istemem, en sevdiğim salon takımımı yağmurlu bir havada uluorta, paketlenmeden kamyona taşınırken gördüğümde hayal kırıklığı ile sonuçlandı. Tabi beyaz eşyalarımın üzerinde oluşan çizikler, halılarımın saçaklarından temizlediğim çamur, kaybolan iki adet kitap kolim için muhatap aradığımda kimseye ulaşamamam… Acı bir hatıra ama iyi bir deneyim olarak kaldı.

Nakliyat Sigorta Bedeli Hesaplama

Evden eve nakliyat konusunda  hangi firma ile çalışacağınız oldukça önemli. Nakliyat firmalarının sayıca çoğalması artık firmalar arasındaki kalite farkını da beraberinde getirdi. Dolayısıyla profesyonel ve bütçeniz için ekonomik giderleri olan, cebinizi sarsmayacak bir firma ile çalışmak gerekiyor. Tabii bu noktada piyasa ortalamasının çok altında bir fiyat öneren taşıma firmalarının özellikle nakliye sigortası yapmadan ve eşya güvenliğinize azami özeni göstermeden, amatörce hareket edebileceğini de unutmamalı.Evden eve nakliyat denildiğinde önemli konulardan nakliyat sigortası nedir sorusuna baktığımızda, kısaca eşyalarınızın tam ziya’sına karşı sigortalanmasıdır. Bu sigorta kapsamında kamyonun kaza yapması ya da yangın gibi beklenmedik afetlerle eşyalarınızda meydana gelecek ağır kayıplar yer almaktadır.

Nakliyat Sigortası Beledi Neye Göre Hesaplanır

Nakliyat Sigortası Beledi Neye Göre Hesaplanır

Nakliye Sigorta Bedeli Neye Göre Hesaplanır?

Evden eve nakliyat poliçe hesaplamasında etkili olan bir takım faktörler bulunmaktadır. Bu faktörlerden en önemlileri taşınacak mal ile ilgili faktörlerdir. Malın cinsi, niteliği, toplam kütle hesabı, eşyanın paketlenme biçimi nakliyat sigorta bedelini etkiler.

Bunun yanında sigorta kapsamı da poliçe bedelinde etki eden bir faktördür. Sigortanın örneğin kamyonun devrilmesi gibi beklenmedik kazalar neticesinde sebep olunan hasarları kapsayan dar teminat ile eşyanın tamamının kaybını kapsayan tam ziyan teminatı sigorta bedeli açısından farklılıklar göstermektedir.

Taşıma aracının tipi de sigorta bedeline etki ederken mesafe uzunluğu dolayısıyla da sefer sayısı ya da seferin kilometre bazında uzaklığı da evden eve nakliye sigorta bedelinin oluşmasında etkilidir.

Comments (2)

  • SİGORTACI cevap

    merhabalar nakliyat sigortası özelikle ev eşyası taşımasında açıkçası tam kapsamlı olmuyor.sigorta şirketlerin dediği kamyon içinde eşya varken kaza yaparsa içindeki eşya hasar görürse o zaman hasar gören eşya sigorta tarafından hasarı karşılanıyor.

    10 Ocak 2018 , 15:08
  • Nakliyat Sigortası Ne İşe Yarar? - Oruçoğlu Nakliyat cevap

    […] Nakliyat Sigortası Nedir? Nakliyat Sigortası Ne İşe Yarar? […]

    21 Temmuz 2018 , 13:59

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Hemen Ara
istanbul ataşehir evden eve nakliyat