Evden Eve Nakliyat Nakliye Öncesi Yapılması Gerekenler | Oruçoğlu Nakliye | 0532 315 90 51

Blog

Nakliye Öncesi Yapılması Gerekenler

Yeni bir hayata başlamak dışarıdan bakıldığı kadar kolay bir iş değil. nakliye öncesi yapılması gerekenler,İşin duygusal boyutlarının yanında yeni bir çevreye ve eve yerleşip alışmanın fazla bir güçlüğü yok artık. Tabii eşyalarınızı kendinizin kolilendiği, eşyaların alınmasından bir gün önce darmadağın bir evde kıyıda köşede uyumaya çalışmışlığınız, yeni evi yerleştirirken nakliye sırasında kaybolan eşyalarınızın seçerek çıkartırken bulduğunuz deneyimlerden geçmişseniz, artık bu işi itina ve güvenle yapan nakliyat firmalarının işinizi ne kadar kolaylaştırdığını biliyorsunuz demektir.

Nakliye öncesi neler yapılmalıdır?

Nakliye Öncesi Yapılması Gerekenler

Nakliye Öncesi Yapılması Gerekenler

Öncelikle ilk işim bir nakliye firması ile anlaşmak oldu. nakliye öncesi yapılması gerekenler,Hem nakliye firmaları, taşınma işleminiz öncesi yapmanız gerekenler hakkında da sizi yönlendirerek, işinizi sağlama almanızı sağlıyor. Mesela benim anlaştığım firmanın yönlendiriciliği olmasa, birkaç hafta öncesinden yapmam gereken fatura iptali için çok geç başvuru yapabilirdim.
Nakliyat öncesinde mutlaka bir plan hazırlamalısınız. nakliye öncesi yapılması gerekenler,Her şeyden önce bu planda neler olması gerektiği ile işe başlamalısınız. Planınızda kurumlara adres değişikliği bildirimi, banka hesaplarınızda adres değişikliği bildirimi ya da gerekliyse hesapların kapatılması için bankanızla görüşmeler, fatura adreslerinin değişikliği, evcil hayvanlar ve bitkilerinizi hiçbir zarar görmeden nasıl yeni evinize taşıyacağınız gibi durumlara mutlaka yer vermelisiniz.

Nakliye firmanızı özenle seçmelisiniz.

Firmamızla yaptığınız görüşmelerde eski ve yeni evinizle ilgili gereken tüm bilgilerin size sorulduğundan emin olmalısınız.
Paketleme konusunda firmanıza birlikte mi hareket edeceksiniz yoksa paketlemeyi kendiniz mi yapacaksınız sorusunun yanıtı da önemli. Şayet paketlemeyi kendiniz yapacaksanız, en az kullandığınız eşyalarla,standart taşıma kolisi, koli bandı ve ipi, köpüklü naylon gibi paketleme malzemelerini hazırlamalısınız, Paketleme işlemi, özellikle beyaz eşyalarda profesyonellik gerektirmesi bakımından formanızdan yardım alarak daha güvenle ve kolayca yapabileceğiniz bir iştir, unutmamalısınız.
Paketleme işlemlerinde kolilerden tekrar tekrar aramanızı gerektirecek malzemeleri son dakikaya bırakmak da deneyimlerimden öğrendiğim önerilerden biri.Oruçoğlu nakliyat asansörlü evden eve nakliyat.
Nakliye firması ile taşıma ve sigorta sözleşmesi imzalamayı, taşıma gününü kararlaştırmayı ve bir hafta önceden firmanızı arayarak, taşıma gününü yeniden teyit etmeyi de unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Hemen Ara
istanbul ataşehir evden eve nakliyat