Evden Eve Nakliyat Nakliye Paketleme Malzemeleri | Oruçoğlu Ambalaj & Nakliyat 444 41 65

Blog

Nakliye Paketleme Malzemeleri

Evden eve nakliyat konusunda en önemlisi.nakliye paketleme malzemeleri,özellikle de sizin için değerli olan eşyalarınızı zarar görmeden yeni evinizde bulmak olmalı.  Bu zamana kadar işim nedeniyle çok şehir değiştirdim. Birçok nakliyat firması ile çalıştım. İlk deneyimlerimde ‘nakliyat firmalarının hiçbirinin diğerinden farkı yok’ gibi yanlış bir mantıkla hareket edip, aile yadigarı eşyalarımı kutularından paramparça çıkartırken üzülmüşlüğüm vardır.

Peki paketleme malzemeleri nelerdir? nakliye paketleme malzemeleri,Evden eve nakliyat işlemlerinde paketlemede hangi yöntemler kullanılır?
Bu soruların yanıtlarını bilerek hareket etmeniz, seçeceğiniz nakliyat firmasının kriterlerinden birine hakim olmanız anlamına da geliyor. Paketleme konusunda uzmanlığından emin olduğunuz firmayı bulabilmek çok önemli.

Nakliye Paketleme Malzemeleri

Nakliye Paketleme Malzemeleri

Koruyucu Ambalaj Malzemeleri

Nakliye Paketleme Malzemeleri
Evden eve nakliyat işlemlerinde sarama malzemeleri içinde en klasik olan kolidir. Kolilerin sağlam mukavvadan yapılmış, düzgün ve ezilmemiş olması önemlidir. Standart taşıma kolileri ile kıyafetten, kitaplara, aksesuarlardan gıdaya dek tüm ürünler taşınabilir. içinde özellikle beyaz eşyaların zarar görmemesi için eşyayı korumayı hedefleyen, koruyucu ambalaj malzemeleri de önemlidir. Bu malzemeler, nakliyat battaniyesi, balonlu naylon, kraft ya da streç ilk akla gelenlerdendir. içinde  kaplama sırasında mutlaka el altında olması gereken yardımcı malzemeler ise koli bandı, ambalaj ipi ve fal çata ile makas sayılabilir.

Evden eve nakliyatta paketleme malzemeleri konusunda bilinmesi gereken şeylerden biri ise eşya tür ve grubuna göre en uygun malzemenin seçilmesi gerekliliğidir.

Paketleme Yöntemleri

Evden eve nakliyatta paketleme yöntemleri eşyanın türüne ve hassasiyetine göre değişiklik gösterir. Kıyafetler, şeffaf elbise poşetleri giydirilerek, özel ve manevi olarak değerli eşyalar köpük döşenmiş sandıklar kullanılarak, mobilyalar sanayi tipi streç filmler ve balonlu köpüklerden faydalanarak, deri eşyalar statik streç  film yoluyla, kırılabilecek mutfak eşyaları birbiri ile teması engellenerek, balonlu naylon ya da farklı bir koruma malzemesi ile kaplanarak, birbirine zarar vermeyecek şekilde koliye yerleştirilmek sureti ile paketlenir.

Ayrıca beyaz eşya sarma yöntemleri özel bir profesyonellik be deneyim gerektirir.Eşyaların sistemlerinin zarar görmemesi öncelerin ve paketleme sırasında eşyayı taşımayı kolaylaştırıcı biçimde hareket edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Hemen Ara
istanbul ataşehir evden eve nakliyat