Evden Eve Nakliyat Nakliye Süreleri Neye Göre Değişir | Oruçoğlu Nakliyat | 0532 315 90 51

Blog

Nakliye Süreleri Neye Göre Değişir

Nakliye Süreleri Neye Göre Değişir Zaman Aralığı Nedir Eskiden olsa evden eve nakliyat denildiğinde yorucu bir taşınma süreci aklıma gelirdi. Ne de olsa ev değişikliklerinde eşyaların kolilenmesinden taşınmasına dek bir yığın stresle karşı karşıya kalıyorduk. Geleneksel taşıma sistemlerinde eşyalarımızı paketlemek için bakkal amcalarımızdan toplamaya çalıştığımız sağlam kolileri mi hatırlamalıyım yoksa taşıma işlemini yapan personelin ‘burada asansör yokmuş!, merdiven çok dikmiş!, kapı darmış!’ diyerek koparmaya çalıştığı paraları mı! Taşınma sırasında eşyalarınızın kaybı ve kaybettiğiniz eşyalar yüzünden bir muhatap bulamayışınız da taşınma sonrası stresinizi ikiye katlamaya yetiyor.

Nakliye Süreleri Neye Göre Değişir

Nakliye Süreleri Neye Göre Değişir

Nakliye Süreleri Neye Göre Değişir Zaman Aralığı Nelerdir?

Neyse ki artık taşınmanın kabus olduğu günler geride kaldı. Şimdi evden eve nakliyat, nakliye firmaları kanalıyla yapılıyor. K tipi belge sahibi nakliyat firmaları, eşyalarınızın paketlenmesinden taşınmasına, taşınmasından yerine yerleştirilmesine, montajına dek özenle hizmet veriyor. Taşınma işleminizi planla ve programla, gecikmeden, tam zamanında gerçekleştirmenizde aracılık yaparak, sizi yoğun bir stresten kurtarıyorlar.

Evden eve nakliyat firmalarının hizmetleri içinde bazı incelikler de oluyor. Mesela firmalar süreleri konusu önemli. Birkaç parça kitap kolisini kargo şirketi ile uzak bir kente göndermeye çalıştığımda, kolilerin on günde yerine ulaştığı zamanlardan bu yana taşınma işlemlerimde bakliye süresini özellikle dikkate alıyorum.

Evden eve nakliyatta işi profesyonelce yapan firmaların en büyük avantajından biri de nakliyeciler sürenizin belirli standartlara göre önceden planlanabilmesi oluyor.

Nakliyat Süresini Etkileyen Unsurlar

Nakliye süreleri neye göre değişiyor derseniz, tabi ki bu sorunun en kestirme yanıtı eşyaların alındığı yer ile varacağı yer arasındaki mesafe oluyor. Mesafe ne kadar kısa ise nakliyat süresi de o derece kısalıyor.

Nakliyat süresini etkileyen unsurlardan bir diğeri eşyaların niteliği ve toplam kütle hacmi olabiliyor. Kütle hacmi düştükçe nakliyat süreci kısalıyor. Bunun yanında eşyaların paketlemede azami dikkat istemesi, taşınma işlemlerindeki zorluğu da toplam nakil sürecini etkileyebiliyor.

İstediğiniz hizmete göre de evden eve nakil süreniz değişiklikler gösterebilir. Paketlemeyi kendiniz yapacaksanız, nakil sürenizin biraz daha uzadığını söyleyebilirim.

Paketleme konusunda evden eve nakliyat firmaları çok daha profesyonelce ve deneyimli hareket ettiklerinden eşyalarınızı sizden çok daha hızlı biçimde taşımaya hazır hale getiriyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Hemen Ara
istanbul ataşehir evden eve nakliyat