Evden Eve Nakliyat Nakliye Ücretleri | Oruçoğlu Nakliyat | 0532 315 90 51

Blog

Nakliye Ücretleri

Evlerde, nakliye ücretleri ofislerde ve benzeri alanlarda bulunan eşyaların farklı adreslere götürülmesi için talep edilen tutarlar değişkenlik göstermektedir. Nakliyat hizmetleri, birçok firma tarafından verilmektedir. Bu nedenle de her firmanın kendine özel fiyat listeleri ile piyasa ortalaması bulunmaktadır. Ayrıca eşya sayısına, tonajına ve götürülmesi planlanan bölgenin uzaklığına göre de farklılaşmaktadır. Firmalar, müşterilerine özel çeşitli indirimler gerçekleştirerek, bahsi geçen fiyatları büyük oranda düşürmektedir. Taşımacılık hizmetlerinin maliyeti ise, aynı nakliye ücretleri gibi değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin ofis taşımacılığı ile ev taşımacılığı için harcanan süre aynı değildir. Projenin gerçekleştirilmesi için gerekli olan personel, yani işçi maliyeti de farklı olmakla beraber, söz konusu bu farklılıklar maliyetlere yansıtılmaktadır.

Araç Ve İşçilik Maliyetleri

Nakliye Ücretleri

Nakliye Ücretleri

Nakliye ücretleri, bir takım maliyetlerin hesaplanması ile belirlenmektedir. Özellikle araçların yakıt masrafı, maliyetleri yakından etkilemektedir. Birçok firma, eşyaların güvenli bir şekilde taşınabilmesi için teknolojik araçlar ile hizmet vermektedir. Ancak yakıt tüketim oranlarının yüksek olması ile birlikte, Nakliye ücretleri de artmaktadır. Yine eşyaların taşıma sırasında zarar görmemesi için uygulanan paketleme işlemleri, artı bir maliyet gerektirmektedir. Montaj ve taşıma hizmetleri de bu duruma örnek gösterilebilir. Özellikle de 1+1 ve 2+2 gibi dairelerin oda sayış ve eşya miktarları, ücretlerin belirlenmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Firmalar ise, müşterilerini memnun etmek adına çeşitli iyileştirmeler gerçekleştirmektedir. Örneğin pek çok firma paketleme ve montaj hizmetlerini ücretsiz bir şekilde vermektedir.

Nakliyat Ücretleri Neden Pahalıdır?

Taşımacılık hizmeti almak isteyen birçok birey, yüksek nakliye ücretleri ile karşılaşmaktadır. Bu durumdan şikayetçi olan şirketler de bulunmaktadır. Ancak taşıma işlemleri en az 5 veya 6 kişi ile gerçekleştirilmektedir. İşçi maliyeti göz önünde bulundurulduğu taktirde ücretlerin çokta yüksek olmadığı görülmektedir. Ayrıca kamyon ve tır gibi ticari araçların bakımı ve diğer giderleri de oldukça maliyetleridir. Her geçen gün zamlanan petrol fiyatları da, nakliye ücretlerinin artmasına neden olmaktadır. Genel bir hesaplama yapılırsa, talep edilen nakliye ücretleri normal karşılanmaktadır. Firmaların kar marjı oranları da oldukça düşüktür. Ancak söz konusu bu maliyetlerin düşürülmesi de mümkündür. Bu düşüş sayesinde de saha makul bir maliyet hesaplanabilir veya ekonomik bir hizmet alınabilir.

Nakliyat Ücretleri Nasıl Düşer?

Firmalar, müşterilerinde işçilik maliyetleri göz önünde bulundurarak fiyatlar talep etmektedir. Ancak şayet müşteri, paketleme veya sökme işlemlerini kendi bünyesinde gerçekleştirir ise, bahsi geçen maliyetler ortadan kaldırabilir. Ayrıca sadece taşıma hizmeti talep eden, yani montaj veya kurulum desteği almayan bireylerde nakliye ücretleri bakımından avantaj elde edebilir. Ayrıca bu süreç içerisinde bölgeye en yakın firmanın tercih edilmesi de, yakıt maliyetlerini ortadan kaldırılmasını sağlayabilir. Konu hakkında detaylı bilgi almak için nakliyat şirketleri ile iletişime geçebilir ve adresinize inceleme ekibinin gelmesini sağlayabilirsiniz.    

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Hemen Ara
istanbul ataşehir evden eve nakliyat