Evden Eve Nakliyat Nakliye | Oruçoğlu Evden Eve Taşımacılık Hizmeti 0532 315 90 51

Blog

Nakliye

Taşımacılık sektöründe hizmet veren nakliye firmaları, evlerde ve ofislerde bulunan eşyaların farklı adreslere götürülmesini sağlamaktadır. Bu adresler kimi, şehir içi, kimi de şehir dışı bölgelerde yer almaktadır. Yani hizmetler, Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerine verilmektedir. Ayrıca paketleme, montaj ve yükleme gibi işlemleri, firmalar tarafından gerçekleştirilmektedir. Müşteriler, sadece taşınması planlanan eşyaları belirlemektedir.Nakliye süresinde yaşanan genel sorunlar ise, gerek bilgi, gerekse tecrübe yetersizliğinden kaynaklanmaktadır. Ayrıca eşyaların zarar görmemesi için alınan önlemler bile bazen işe yaramamaktadır. Bu nedenle de birçok birey sektöre karşı olumsuz düşünceler beslemektedir. Ancak kaliteli hizmet veren firmalar sayesinde taşımacılık işlemlerinin kusursuz yapıldığı örnekleri de bulunmaktadır. Tabi bu tür firmalara denk gelmek oldukça zordur.

Nakliyat Sektörü Neden Sorunlu?

Nakliye hizmetleri, ofis, ev ve kurumsal taşımacılık gibi farklı dalları içerisinde barındırmaktadır. Firmalar, çoğu zaman tek bir araç temin etmekte ve tüm eşyaları bu araç ile taşımaktadır. Ancak her eşyanın fiziksel özellikleri farklı olduğu için söz konusu aracın kullanıma farklı sorunlara neden olmaktadır. Sektörün diğer bir problemi ise yüksek nakliyat fiyatlarıdır. Bu problemin de asıl nedeni, müşteri ile firma arasında bulunan komisyoncular dır. Dolasıyla da firmanın aracı kişilere verdiği ücretler, nakliyat fiyatlarının yükselmesine neden olmaktadır. Ayrıca günlük yevmiye usulü çalışan personellerin hiçbir bilgisi olmaması ve sadece bu işi hamallık olarak görmesi de sorunlara neden olmaktadır. Nakliye hizmetleri sadece alanında uzman ustalar ve ekipler tarafından verilmelidir. Aksi taktirde paketleme, montaj ve söküm işlemleri sırasında eşyalar büyük zarar görebilir.

Taşıma İşlemleri

Nakliye

Nakliye

Nakliye firmaları, taşıma öncesinde bir takım hazırlıklar gerçekleştirmektedir. Örneğin tüm eşyalar birinci sınıf kaliteye sahip olan ambalajlar ile paketlenmektedir. Paketleme işlemlerinde gösterilen hassasiyet, taşıma güvenliği açısından oldukça önemlidir. Bazı firmalar, müşterini memnun etmek için paketlemeye ek olarak kutulama desteği de sunmaktadır. süreci, eşyaların yeni yaşam alanına getirilmesi ile son bulmaktadır. Daha sonra ise, montaj ekipleri devreye girerek, tüm dolap ve masaların tekrar kurulmasını sağlamaktadır. Firmalar, şehirler arası nakliyat noktasında da destek sağlamaktadır. Ancak bu gibi taşıma mesafesi uzun olan sevkıyatlar için alınması gereken ek önlemler söz konusudur. Müşterilerin ise, firma seçimlerini dikkatli bir şekilde yapması tavsiye edilir. Zira piyasa da pek çok korsan nakliyeciler bulunmakta ve hiçbir taşıma belgesine sahip olmadan kaçak yollar ile hizmet vermektedir.

Nakliye Araçları

Taşımacılık hizmetlerinde kullanılan araçları, farklı özelliklere sahiptir. Kamyon, kamyonet ve hafif ticari araçlar, eşya sayısına uygun bir şekilde tercih edilmektedir. Firmanın hizmet kalitesini anlamak için araçlarına göz atmak yeterli olabilir. Zira kurumsal nakliyat şirketleri, günümüz teknolojisinde üretilmiş olan araçlar ile hizmet vermektedir. Ayrıca yüksek katlı binalara gerçekleştirilen sevkiyatlar için de asansör sistemlerinden yararlanılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Hemen Ara
istanbul ataşehir evden eve nakliyat