Evden Eve Nakliyat Sigortalı Ev Nakliyesi | Oruçoğlu Evden Eve Taşıma 0532 315 90 51

Blog

Sigortalı Ev Nakliyesi

Sigortalı Ev Nakliyesi Nakliyat ve taşıma işlemleri sırasında eşyalara zarar gelmekte ve maddi kayıplar yaşanmaktadır. Firmalar ise Sigorta adı altında müşterilerine teminat göstermektedir. Ofislerde veya devlerde bulunan eşyalar, en ufak bir darbe karşısında kırılmakta veya çizilmektedir. Firmalar ise, daha iş yapmak için bu gibi sorunlar karşısında gerekli olan önlemleri eksiksiz bir şekilde almaktadır. Örneğin adreslere giden ekipler, ekspertiz eşliğinde taşınması planlanan tüm eşyaları incelemektedir. Daha sonra ise  yapıldığına dahi müşterilere garanti vermektedir. Ancak bu sigortanın doğru bir şekilde yapılmaması durumunda, yaşanacak olan maddi kayıplar karşılanmamaktadır. Müşterilerin bu nokta da çok dikkatli olması gerekmektedir. Özellikle de çalışılması düşünülen nakliyat şirketinin anlaşmalı olduğu sigorta şirketlerinden konu hakkında detaylı bilgi almaları gerekmektedir.

Sigortalı Ev Nakliyesi Nasıl Yapılır?

Sigortalı Ev Nakliyesi

Sigortalı Ev Nakliyesi

Kaza sırasında eşyaların zarar görmesi nedeniyle maddi kayıpların karşılanabilmesi için eşyalara özel sigortalar yapılmalıdır. Bazı firmalar ise, sadece araç sigortası yapmakta ve bunu hizmeti olarak tanıtmaktadır. Ancak araçlara yapılan güvence kaskoları veya sigortalı, taşıma esnasında yaşanan kazalarda meydana gelen eşya zararlarını kapsamamaktadır. Bu tür sigortalar sadece araca gelen zararlar için ödenek çıkarmaktadır. Sigortalı ev nakliyesi ise, firmanın ekspertiz eşliğinde adreslere gelip, gerçekleştiriş olduğu incelemeler sonucunda yapılmaktadır. Tüm eşyalara değer biçilmekte ve olası bir kaza sonucunda yaşanan maddi kayıplar, yine eşya bazında ödenmektedir. Müşterilerin bu nokta da hassas bir tutum sergilemesi gerekmektedir. Özellikle kurumsal taşımacılık hizmetleri veren her nakliye firmasının, taşınması planlanan eşyaları sigortalaması kanunen de şarttır.

Değerli Eşyalar

Evlerde veya ofislerde bulunan değerli eşyalar için güvence alınması gerekmektedir. Nakliyat firması ile anlaşılabilir ve maddi açıdan oldukça pahalı olan eşyalar için teminat istenebilir. Günümüz şartlarında hizmet veren birçok firma, sigortalı ev nakliyesi desteğine sıcak bakmamaktadır. Çünkü sigorta şirketleri, firmalardan belli bir miktar ücret istemektedir. Bu nedenle de maliyetler büyük oranda yükseltmektedir. Ancak kurumsal hizmet veren nakliyat şirketlerinin anlaşmalı olduğu acenteler bulunmaktadır. Çalışmayı düşündüğünüz firmanın hizmeti verip vermediğini araştırmanız, size büyük avantajlar sağlayabilir. Ayrıca sadece değerli olan eşyalarınız için de ayrı bir araç temin edebilirsiniz.  Bu tür eşyalarınıza zarar gelmesi durumunda firmadan da zararlarınızın karşılanması için anlaşma imzalayabilirsiniz.

Nakliyat Hizmetleri

Pek çok firma, farklı araç modelleri ile nakliyat desteği sunmaktadır. Güvenilir bir hizmet almak için ise, taşıma belgesine sahip olan firmaların tercih edilmesi gereklidir. Sigortalı ev nakliyesi hizmetleri veren firmaların müşterilerinden talep ettiği fiyatlarda da artış görülebilmektedir. Ancak bu artış, yaşanacak olan kazaların sonucunda oluşan maddi kayıplara göre çok cüzidir. Bu nedenle de sigortalı taşımacılık hizmeti almak sizin için daha mantıklı ve güvenli bir nakliyat süreci geçirmenizi sağlayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Hemen Ara
istanbul ataşehir evden eve nakliyat