Evden Eve Nakliyat Taşıma Firması » Evden Eve Nakliyat

Blog

Taşıma Firması

Taşıma Firması

Bir eşyanın bir yerden başka bir yere taşınma işlemi olan nakliye, profesyonel hizmet alındığı takdirde istenilen düzeyde olmaktadır. Bu hizmeti veren firmamız, yük araçlarıyla bir adresten başka bir adrese taşınması gereken eşyaları hasarsız ve sorunsuz bir şekilde ulaştırmakla yükümlüdür. Ancak her firmanın bu hassasiyete yeteri kadar sahip olmaması, zor bir iş olan taşınmanın daha da karmaşık bir hale gelmesine neden olmakta ve beklenmeyen birtakım problemleri de beraberinde getirmektedir. Bu nedenle tercih edilecek firmanın kalitesi, deneyimi, uzman kadrosu ve hizmet içerikleriyle ayırıcı bir özellik oluşturması ve garantili bir taşıma hizmeti sunması büyük önem taşımaktadır. Taşınacak kişilerin de bu noktada dikkatli bir araştırma yaparak firma seçiminde titiz olmaları, sonraki süreçte yaşanması olası sorunların ortaya çıkmamasında büyük rol oynamaktadır. Firmamız kalite standartlarını oldukça yüksek tutmaktadır.

Taşıma Firmalarının Nakliyat Hizmetleri  

Taşıma firması evden eve nakliyat, parsiyel taşımacılık, parça yük nakliyesi, nakliyat ambarı ve kargo nakliyat şeklinde ayrılan nakliyat çeşitleri ile ilgili hizmet vermektedir. Evden eve nakliyat hizmetinde sağlıklı ve garantili bir taşıma yöntemi olması nedeniyle daha çok tercih edilen asansörlü taşıma sistemi, son dönemlerde daha popüler hale gelmiştir. Aynı güzergâhta olup farklı adreslere eşyaları taşıma işi olan parsiyel taşımacılık, birkaç kişinin eşyasının taşınmasından kaynaklı daha ekonomik olduğu için özellikle uzun mesafeli taşınmalarda tercih edilmektedir. Küçük çaplı eşya taşıma işi olan parça yük nakliyesi, kırılabilir eşyalar ve sağlam eşyalara göre yerleştirme yapılarak gerçekleştirilmektedir. Paketleme sırasında kiloları tespit edilerek yapılan iş olan nakliyat ambarı, sıvı maddeler ve bilgisayar gibi teknolojik aletler için özel paketleme yöntemleri kullanılmaktadır. Eşyaların parsiyel olarak dağıtılmasını sağlayan kargo nakliyat, zamanında ve güvenilir bir hizmet sunmaktadır.

Taşıma Firması Seçilirken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Taşıma firması seçiminde birtakım belirleyici kriterler olmalıdır. Özellikle taşıma firmalarının vermesi gereken profesyonel taşıma hizmeti, en ayırıcı özellik olmaktadır. Deneyimli ve uzman bir kadro eşliğinde hizmet vermesi gereken bu firmalar, belirlenen zamanı geciktirmeden taşınmayı tamamlamalı ve güvenli bir hizmet sunmalıdır. Korunaklı taşımacılığı ön planda tutarak eşyaların paketlenmesi ve ambalaj kullanımında titizlikle davranarak eşya türlerini baz alarak paketlemeyi gerçekleştirmelidir. Uzman kişilerin yapacağı paket, kırılgan ve sağlam eşyaların, zarar görmesini engelleyerek daha özenli bir hizmeti mümkün kılmaktadır.

Asansörlü Taşımacılık Hizmetlerinden Yararlanın

Evden eve nakliyat hizmetinden faydalanmak isteyen kişilerin taşıma firmalarının asansörlü taşımacılık hizmeti olmasına dikkat etmesi ve bu hizmetin olması durumunda her türlü kontrolün yapıldığını teyit etmeleri çok önemlidir. Bu durum hem olası tehlike oluşumunu engellemekte hem de asansörlü taşımacılıktan faydalanan kişilerin zaman tasarrufu yaparak daha sağlıklı bir hizmet almalarını sağlamaktadır. Bunun yanında taşıma firmalarının eşyalarla ilgili hasar görme, kaybolma gibi herhangi bir olumsuz durum karşısında sunacakları sigorta imkânı kişilerin mağdur olmaması açısında önem arz etmektedir. İyi ve kaliteli bir hizmet garantisi veren taşıma firmalarının önlem almak amaçlı eşya sigortalarının olması insanların bu süreçte daha az stres yaşamalarını sağlamaktadır. Taşımak için seçilen aracın uygunluğu taşıma firmalarının dikkat etmesi gereken konulardandır. Bu nedenle ekspertizle çalışmak, taşımacılığın daha profesyonel bir şekilde gerçekleşmesini sağlamaktadır. Taşınma işinde seçilen firmayla fiyat konusunda önceden anlaşmak ve bu konuda firmanın tutarsız bir tutum sergilememesi, firmanın profesyonel bir hizmet verdiğinin göstergesi olmaktadır. Tüm evden eve taşıma işlemlerimizde mutlaka nakliye hizmetine önem veriyoruz.

Taşıma Firmasında Olması Gereken Özellikler

Taşıma firması şehir içi ya da şehirlerarası her şekilde iyi bir hizmet vermekle yükümlüdür. Sorunsuz bir taşınma sürecinin yerine getirilmesi konusunda büyük bir sorumluluğa sahip olan bu firmalar, birtakım özelliklere sahip olmalıdır.

İhtiyaca Cevap Veren Taşıma Firması

Taşıma firması her türlü konuda ihtiyacı belirlemek ve bu ihtiyaca yönelik hizmet vermek zorundadır. Bu ihtiyaçlar eşya paketlenmesi, sigorta poliçesi gibi birçok noktada olabilmektedir. Bu nedenle profesyonel hizmet veren taşıma firmasıyla yapılan çalışmalarda öncelikle bütün konular en ayrıntılı şekilde konuşulmakta ve her türlü soru işareti cevap bularak kesin bir şekilde sonuçlanmaktadır. Hoşa gitmeyen bir durum görüşmede tespit edildiği ya da fark edildiği takdirde bu durum dile getirilip çözüme kavuşturularak sonraki süreçlerin daha kolaylaşması sağlanmaktadır.

Taşınacak Eşyalar Hakkında Bilgi Edinen Taşıma Firması  

Taşıma firması kaliteli bir hizmet vermek için eşyalar hakkında bütün bilgileri edinerek eksperler aracılığıyla miktar ve boyutları belirlemeliler. Ücret belirlenmeden önce yapılması gereken bu durum, ücretin belirlenmesinde ve tutarsızlık oluşmamasında önemli rol oynamaktadır. Telefonla görüşerek fiyat veren taşıma firmalarının, eşyaları görmeden net bir ücret söylemeleri, sonraki süreçte miktarı değiştirmelerine sebep olacağı gibi planlı bir taşınma gerçekleştirmelerini de imkânsız olacaktır. Plansız bir taşınma ise birçok sorunu beraberinde getirerek uygun paketleme, araç seçimi gibi konularda aksaklık yaşanması sonucu insanların mağdur olmasına sebep olmaktadır. Bu nedenle profesyonel ve güvenilir bir taşınma hizmeti almak isteyen kişilerin taşınma firmasında aramaları gereken özelliklerden birisinin de eşyalara yoğunlaşarak ve inceleyerek fiyat belirleyen kurumlar olması gerektiğidir.

Anlaşma Şartlarını İçeren Sözleşme

Taşıma firması profesyonel bir prensiple bu hizmeti veriyorsa karşı tarafı beklemeden bir sözleşme oluşturmalı ve şartların yazılı hale getirerek imzaların atılmasıyla her iki tarafın yükümlülüklerini ve sorumluluklarını netleştirmelidir. Özellikle müşteriler için daha rahatlatıcı bir durum olan bu sözleşme, ekstra yaşanması muhtemel bir stresin baştan oluşmasını engelleyerek daha kaliteli ve güvenilir bir hizmet sunulmasını sağlamaktadır. Bizler müşterilerimiz ile mutlaka yazılı bir sözleşme yaparak daha kurumsal bir hizmet veriyoruz.

Kendi Aracına ve Uzman Kadrosuna Sahip Taşıma Firması

Taşıma hizmeti için anlaşılan firmamız bu süreç boyunca bütün hizmeti kendisinin gerçekleştirmesi büyük önem taşımaktadır. Başka bir firmayla anlaşmalı işçi veya araba gibi faktörlerle çalışan firmaların, görüşme zamanı verdiği garantili ve güvenilir hizmet sözünü tutmasını zorlaştırmaktadır. Başka bir taşıyıcı firmayla bağlantılı olarak hizmet vermemesi, kendi bünyesinde yer alan taşıma araçları ve uzman kadroya sahip olması gereken taşıma firmalarında, sonradan bir mağduriyet yaşanmaması adına sözleşmeye taşımayı gerçekleştirmesi planlanan araçların plakaları eklenerek tedbir alınabilmektedir. Bu konuda firma tarafından dirençle karşılaşıldığı takdirde bu firmanın tercih edilmemesinin daha uygun olacağı düşünülmektedir.

Eşyaların Kontrolünün Taşıma Firma Tarafından Yapılması

Verdiği hizmeti tam anlamıyla yerine getirmek isteyen firmamız, taşınan eşyanın herhangi bir darbeye maruz kalıp kalmadığını, bir hasar ya da kayıp yaşanıp yaşanmadığını kontrol etmekle yükümlüdür. Müşteriyle beraber yapılması gereken kontrol sonrasında bir sorun tespit edilmediği takdirde olumlu bir dönüt almanın yanı sıra taşıma firmamız bir aksaklık gözlemlemesi durumunda bir sonraki süreçte tekrarlamamak için en iyi şekilde hizmet vermektedir.

Müşterilerin Olumlu ya da Olumsuz Yorumlarına Dönüş Yapmak  

İyi bir taşıma firmasının kendine ait internet sitesi olması gerekmektedir. Bu sitede yer alan firma bilgilerini detaylı olarak içeren hizmetler, iletişim bilgileri, adres ve yetkili kişiler gibi bilgiler, taşınma hizmetine ihtiyaç duyan insanlara rehberlik yapmakta ve sitede yer alan bilgilerle tutarlı bir hizmet sağlandığı takdirde firma için iyi bir reklam olmaktadır. Hizmet sonrası ise firmanın web sitesinde yer alan müşteri yorumlarında yazan olumlu ya da olumsuz yorumlara firmanın dönüş yapması, müşteriler için daha güvenilir bir ortam olduğunu da kanıtlamaktadır. Ayrıca kendileri hakkında olması muhtemel olumsuz yorumları dikkate alan firmalar, sorunlardan ders çıkarak bir sonraki süreçte bunlara dikkat etme ve daha profesyonel bir hizmet sunma çabasında olduğunu göstermektedir. Tüm bu detayları ve standartları firmamızın nakliye hizmetlerinde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Call Now ButtonHemen Ara
istanbul ataşehir evden eve nakliyat