Evden Eve Nakliyat Taşıma Şirketi » Evden Eve Nakliyat

Blog

Taşıma Şirketi

Taşıma Şirketi

Taşıma şirketi denilince akıla ilk gelen şey kesinlikle nakliye firmaları olmaktadır. Evden eve nakliyat günümüzde çok sık karşılaşılan bir hizmet değildir. Genellikle ufak çaplı taşımacılık işleri yapıldığından fiyat anlamında da uyguna gelmektedir. Fakat eşyaların hiçbir güvenliği yoktur. Aynı zamanda verilecek bir hasar durumunda taşıyıcı zararı karşılamaz. Bu da insanları güvenilir olması açısında nakliyat firmalarına doğru çeker. Daha önce edinilen bilgiler doğrultusunda nakliye firmaları işlerini doğru, titiz, sağlıklı ve güvenilir yapmaktadır. Bu işi bilinçli yapmak tüm kullanıcılar tarafından ilk dikkat edilmesi gereken hususlardan biri olmalıdır. Firmamız bu konuda azami hassasiyet göstermektedir.

Nakliye Hizmeti Nasıl Olmalı?

Nakliye hizmeti verecek olan taşıma şirketi aynı zamanda detaylı bir araştırma da yapmalıdır. Bunları kısaca sıralayacak olursak;

 • Taşınacak evin oda sayısının belirlenmesi
 • Paketlemenin kimin tarafından yapılacağı,
 • Taşınacak günün belirlenmesi,
 • Şehir içi ya da şehir dışı nakliye yapılacak olup olmaması,
 • Taşınan eşyaların montaj çalışmasının olup olmayacağı,
 • Uluslar arası taşımacılık yapılacaksa gerekli olan evrak takibi

Gibi unsurlardır. Bu kriterlere dikkat edilmesi durumunda kesintisiz doğru bir hizmet alınmaktadır. Bu hizmetlerin eksiksiz olarak tamamlanması için eğitimli personellerimiz ile yardımcı olmaktayız. Ayrıca evin ya da iş yerinin oda sayısı takibi eşyaların hacim olarak ne kadar yer kaplayacağını kestirmek için gerekli unsurlardan biridir. Eşyaya göre araç temin edilir ve iş planı yapılır. Paketleme yapılacak eşyaya gidecek olan malzemeler içinde ayrıca bir sayı verilmesini sağlar. Bunun dışında balkon ve kiler, depo gibi alanlarda ki eşyaların nakliye firmaları ile paylaşılması çok önemlidir. Paketleme işini kendi yapacak olan kişiler için firmamız kolaylık sağlamaktadır. Güvenilir şekilde hizmet almak için paketlemeyi de bizim tarafımızdan ve isteğe bağlı olarak bayan personeller tarafından yapıldığını unutmamak gerekmektedir.

Taşıma Günleri Ne Zaman Olmalı?

Taşıma Şirketi açısından en uygun zaman diye bir şey yoktur. Her zaman taşıma yapabiliriz. Bu durum bizim için apartman sakinlerini rahatsız etmemek ve yoğunluk adına hafta içi olursa daha uygun olmaktadır. Aynı zamanda hafta sonları taşıma şirketlerinin en yoğun olduğu zamanlar olduğundan dolayı hizmet vermek biz firmalar için de zor olacaktır. Sağlıklı ve rahat taşıma için en çok tavsiye ettiğimiz günler Salı, Çarşamba ve Perşembe günleridir. Bu günler dışında ki günler için ayrıca görüşebilir, randevu alabilirsiniz.

Taşıma Şirketleri Ne İş Yapar?

Taşıma Şirketi ev, ofis veya iş yeri taşımaları sırasında her türlü hizmeti vermektedir. Eşyaların demontajı, taşındıktan sonra ki montajını yapabilir, aynı zamanda tüm eşyaların paketlenmesi, eşyaların önceden belirtilen odalara taşınması, araç ile yeni yere götürülmesi, paketlerin açılması gibi işleri yaparlar. Bunun yanı sıra büyük ve özel eşyalar arasına giren kasa, piyano, canlı ev hayvanlarının taşınması ile ilgilide hizmet verirler. Bunlar özel durum olduğundan mevcut fiyatlandırmaya dâhil değildir. Fiyatlandırılmanın ayrıca firmamız ile görüşülmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra taşıma şirketimiz, taşınan evdeki duvar delme işlemlerini gerçekleştirememektedir. Duruma bağlı olarak bunun için de ayrıca anlaşma yapmanız gerekilmektedir. Klima söküp takma işini de hiç bir taşıma şirketi üstlenmez. Hem garanti açısından hem de güvenlik açısından ayrıca servis sağlayıcınız ile görüşülmelidir. Firmamız yeni tutulan evin ya da iş yerinin temizliği ile alakalı da hizmet verememektedir. Bu iş için ayrıca önereceğimiz temizlik firması ile uygun fiyatlar üzerinden anlaşma yapabilirsiniz.

Taşıma Süresi Ne Kadar?

Taşıma şirketi eşyaların çokluğu ve gidilecek mesafenin durumuna bağlı olarak şehir içi olursa kurulum ile birlikte ortalama 6-7 saatte işi bitirmiş olacaktır. Şehir dışı için aynı şeyi söylemek mümkün değildir. Şehirlerarası taşıma yapmak km olarak değişeceğinden 1 veya 2 gün olarak düşünülmelidir. Uluslar arası taşımalar için ise gümrükten dolayı minimum 20 gün olarak belirlenmiştir. Bu bizim firmamız kaynaklı değil maalesef genel bir prosedürdür. Detaylı süre bilgisi için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Asansörlü Taşımacılık Nedir?

Yük asansörleri taşıma şirketi tarafından taşınması gereken eşyaların yüksek katlara çıkarılması gereken durumlarda ve apartman içerisinde asansör olmadığı durumlarda kullanılır. Bu asansörler eşyaların kolaylıkla taşınmasını sağlar. Bu taşımacılık çıkılması zor noktalara kısa bir süre içerisinde bina dışından eşyaların içeri sokulması ile sağlanır. Gökdelenler de genellikle kullanılan bu asansör sistemi, uzman kişiler tarafından kullanılmaktadır. Aynı zamanda bina içinden geçemeyecek büyük eşyalar için de kullanılır. Günümüzde asansör ile hizmet veren nakliye firması çok azdır. Gereli bakımların sürekli yapılmasından dolayı masrafı olan bir kullanım şeklidir. Bundan dolayı tercih edilmez. Fakat firmamız olarak her anlamda asansörlü taşımacılık olarak da yardımcı olmak için hizmetinizdeyiz.

Taşınan Eşyaların Sigortası

Tüm firmalar taşınacak firma ne olursa olsun yapılan sözleşme ile birlikte eşyalarınızı sigorta altına alır. Bu hem firmanın geleceği hem de kişinin güveni için gereklidir. Çeşitli sigorta firmaları ile çalışmaktayız, hem montaj sırasında hem taşıma sırasında yaşanabilecek tüm kazalar için tüm eşyalarınız sigorta kapsamındadır. Ekstra ücret talep edilmemektedir.

Profesyonel Hizmet Anlayışı

Taşıma şirketi her zaman güler yüzlü ve profesyonel hizmet vermek zorundadır. İşinde dahi olan kişiler ile çalışılması işin hem hızlı hem de rahat olması için gereklidir. Eşyalar eski usul sadece taşınmak için taşınmamalıdır. Her bir adım dikkatle izlenmeli ve raporlanmalıdır. Firmamızın tüm işlemleri her biri eğitimli ve bilgili kişiler tarafından yapılmaktadır.

Uluslar arası Taşımacılık Yapacaklara Öneriler

Dünya üzerinde birçok taşıma şirketi vardır. Bunlar arasında uluslar arası nakliye yapan az firma vardır. Meşakkatli ve yorucu bir iş olduğundan pek tercih edilmemektedir. Öncelikle doğru firma seçilmeli ve referanslar dinlenmelidir. Teslimat süreleri Almanya üzerinden gerçekleştiği için 20 günü aşmaktadır. Bu süre zarfında kapalı kalan eşyaların her türlü koşuldan korunması gerekmektedir. Bazı firmaların 50 gün içerisinde hizmet verdiğini düşünürsek, en hızlı hizmet veren taşıma şirketini seçmek en doğrusu olacaktır. Yurtdışı taşıma işlemi sırasında istenen bazı evraklar vardır. Bu evraklar kolaylıkla nüfus idaresinden ve kaymakamlıklardan alınabilmektedir. Bu konuda firmamız da detaylı olarak size bilgi verecektir. Evrakların bazıları;

 • İkametgâh
 • Uçak Bileti
 • Pasaport ve Kimlik fotokopisi
 • Gidilecek ülkenin yerleşim yeri bilgileri
 • Noter onaylı vekâletname
 • Adres Bilgi formu gibi evraklardır.

Hizmet Alırken Yapılması Gerekenler

Tüm taşıma işleminden önce yapılması gerekenler uygun nakliye firmasının bulunması sonrasında detay verilerek ücret konusunda anlaşılmasıdır. Sonrasında gün ve saat için randevu verilmeli, gidilecek ev ya da ofis, iş yeri öncesinden temizlenmeli, klima vs hasar görecek eşyalar için teknik servis çağırılmalı ve montaj yaptırılmalıdır. Bütün eşyalar taşındıktan sonra kurulumun yeri için taşıma firması personeline yardımcı olunmalıdır. Özel eşyalarınız ve büyük eşyalarınız için önceden planlanan taşıma işlemi yapılmalıdır. Evcil hayvanlarınız için korumalı bir bölme, taşıma bitene kadar yapılmalıdır. Taşıma işleminin süresi bilinmediğinden sabırlı olunmalı ve iş bitene kadar özenle işleyiş takip edilmelidir. İşin akıcı olması için uzman kadronun işine karışılmamalı sadece yönlendirme yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Call Now ButtonHemen Ara
istanbul ataşehir evden eve nakliyat