Evden Eve Nakliyat Taşındığınızı Kimler Bilmesi Gerekir | Oruçoğlu Nakliyat | 0532 315 90 51

Blog

Taşındığınızı Kimlerin Bilmesi Gerekir

Taşındığınızı Kimler Bilmesi Gerekir, taşınma işlemleri ya da evden eve nakliyat, genellikle bir yerden başka yere eşyaların nakliyesi ile sınırlı sanılır. Oysa iş, tüm eşyaların bir yerden başka bir yere, olabildiğince güvenle nakledilmesiyle bitmiyor. Evden eve nakliyatın ve dolayısıyla ev taşımanın bazı prosedürlerine de dikkat etmeniz gerekiyor.

Adres Değişikliği Bildirimi

Taşındığınızı Kimler Bilmesi Gerek

Taşındığınızı Kimler Bilmesi Gerek

Aslında bu konuları her zaman bir bilene sormak lazım. Sizin de apartmanlarınızda sık karşılaştığınız bir durum olmalı, taşınan komşularınızın ardından onlara her ay düzenli biçimde faturaları ve hatta banka bildirimleri gelmeye devam eder. Eğer taşındıktan sonra bir başkasının bankanızdan gelen postayla ilgilenmesini istemiyorsanız, adres değişikliği bildirimi konusunu önemsemeniz gerekiyor.Dolayısıyla bu noktada sorusunun yanıtı önem kazanıyor. Oruçoğlu evden eve nakliyat

Bunun Yanında Taşınma İşlemlerinde

Adres değişikliğinizi bildirmeli misiniz? Kesinlikle evet! Adres değişikliğini  taşınmanızı izleyen 20 gün içinde ilçe nüfus müdürlüklerine bildirmeniz gerekmektedir.İkametgahımızı yeni taşındığınız meskene aldırmadığımız taktirde bunun ceza-i yükümlülüğü olduğunu unutmamalısınız. Bunun yanında bankalarınıza adres değişikliğini bildirmeniz, güvenliğiniz açısından da şarttır. Bunun yanında taşınma işlemlerinde, şubeniz taşındığınız yeni bölgede size en yakın banka şubesine aktarmalısınız. Aksi taktirde bir zamanlar yaşadığım gibi, banka kartımın şifresinin sıfırlanması üzerine, eski mesken imin bulunduğu çok uzak bir ilçeye gitmek zorunda kalışım gibi bir sorunu yaşamanızı kesinlikle istemem!

Adres Değişikliğinizi Şirketlere Bildirmeyi de Unutmamalısınız.

Elektrik, su ve doğal gaz ödemeleriniz için eski meskenin izdeki yükümlülüğünüzü kaldırmanız gerekiyor.Bu sebeple fatura adres değişikliğinizi şirketlere bildirmeyi de unutmamalısınız. Ayrıca su ve elektrik sayaçlarınızı son ekran görüntülerini de alarak, sonradan ortaya çıkacak her türlü soruna karşı tedbirli davranmanızı öneririz.eve taşımadan önce yapılması gerekenler.

İnternet ya da telefonunuzun servis sağlayıcısına da adres değişikliği bildirimi yapmalısınız. Bazı İnternet servis sağlayıcıları, hizmeti belirttiğiniz yeni adreste almaya devam etmenizi sağlıyorlar. Ancak yeni adresinizde eski hizmet sağlayıcınız la çalışmayacaksanız, adres değişikliği beyanı ile eski meskenden internetinizi kapattırmanız gerekiyor.

Son olarak,taşındığınızı ve nereye yerleştiğinizi eş dosta duyurmayı da ihmal etmeyin. Bu hem eski meskenin izde kalırken, gerek sosyal çevre gerekse iş hayatında karşılaştığınız insanlarla bağınızı koparmamanızı sağlar hem de eski yerleşim yerinizi ziyaretiniz sırasında görüşeceğiniz insanlarla aranızı açmamış olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Hemen Ara
istanbul ataşehir evden eve nakliyat