Evden Eve Nakliyat Eşya Depolama Sigorta Kapsamındamıdır ? » Evden Eve Nakliyat

Blog

Eşya Depolama Sigorta Kapsamındamıdır ?

Eşya depolama hizmetinin farkında olmadığım zamanlar, yurt dışı eğitimimi nedeniyle altı ay boyunca Fransa’ da ikamet ettiğim dönemde, eşyalarımı kiralık bir evde bırakmıştım. Doğrusu hem öğrencilik masrafları, hem ülkemdeki eşyalarım için ödediğim kira beni bir hayli zorladı.

O zamanlar, evden eve nakliyat firmalarının kapısını çalıp da eşya depolama hizmetinden faydalanmak hiç aklıma gelmemişti. Ancak bu hizmetle tanışmam, kurduğum işyerini taşırken iki ay sürecinde büro eşyalarımı bir depoda tuttuğumda oldu. Doğrusu nakliye firmaları bu konuda işi bir hayli ilerletti.

Her ne sebeple olursa olsun bırakmak zorunda kaldığınız  eşyalarınız temiz ve haşereler ya da nem gibi her tür etkene karşı korunan depolarda, profesyonelce yapılan paketlemelerden sonra titizlikle korunuyor. İster 1 yıl, ister 2, isterseniz bir ay ya da üç ay, bir eve kira vermeye göre oldukça ekonomik biçimde eşyalarınız korunuyor.

Eşya Depolama Sigorta

Depolama hizmetinden yararlanmadan önce hizmeti alacağınız firmayı iyi seçmenizde fayda var. Bu işi artık sektör haline getirmiş, depoları belirli bölgelerde toplanan, depo anahtarını size teslim eden depolama firmaları ile çalışabileceğiniz gibi aynı titizlikle hizmeti veren evden eve nakliye firmalarının eşya depolama depertmanında da eşyalarınızı güvenle koruyabilirsiniz. Depolama firmaları ile çalışmanın ya da evden eve nakliyat firmalarının depolama depertmanından hizmet almanın avantajları saymakla bitmiyor!

Depolama firmanızı seçerken, sigorta yapıp yapmaması bir seçim kriteri olmalıdır. Çünkü çok sayıda firma eşyalarınızı depolama hizmetinden önce sigortalamaktadır. 3+1 ev eşyasının bile komple depolanabildiği bir sistemde eşya sigortası önem kazanıyor. Tabii burada eşya depolama hizmetlerinin sigorta kapsamını da bilmek gerekiyor. Eşya depolama hizmetinde nakliye ve depolama firması eşyalarınız, deponun yangın, sel gibi doğal afetler ile hızsızlık  gibi istenmeyen durumlara karşı sigortalanması kanalıyla garanti altına alınıyor.

Kimi firmalar elleşme hasarlarına karşı da depo eşyalarınızı teminat altına almaktadır. Özellikle uzak kentlerden sürekli denetlemek zorunda kalmadan eşyalarınızıdepoya teslim ederek, aynen bıraktığınız gibi almak istiyorsanız kesinlikle eşya depolama işini profesyonel bazda yapan firmalarla çalışmalı ve bu firmaların eşyalarınızı imzalattığı sigorta ile teminat altına almasına dikkat etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Hemen Ara