Evden eve nakliyat hizmetimiz taşınmak isteyen müşterilerimiz için oldukça pratik ve ekonomik bir çözümdür. Herkes belirli sebeplerden ötürü taşınmak veya eşyalarını taşımak durumunda kalmaktadır. Oruçoğlu Nakliyat olarak müşterilerimize profesyonel bir taşınma deneyimi sunmaktayız. 37 yıldır binlerce ev, kurum ve işletmeyi taşıdık. Her müşterimiz için ilk günden bu yana aynı heves ile işimizi yapmaktayız. Kendimizi günümüz teknolojilerine ve müşteri isteklerine göre geliştirmek için büyük çaba harcamaktayız. Haydi gelin 37 yıllık bireysel ve kurumsal bir hizmet sağlayıcı olan bizim ile hizmetimizi inceleyelim!

Evden Eve Nakliyat Nedir?

Evden eve nakliyat hizmetimiz temel olarak müşterilerimizin eşyalarının bir lokasyondan taşınmasını istedikleri bir başka lokasyona taşınmasıdır. Bu taşınma işlemi temel olarak 5 aşamadan oluşur;

  • Keşif
  • Ambalajlama ve Eşyaların Hazırlanması
  • Eşyaların Araca Taşınması
  • Eşyaların Araç ile İstenilen Lokasyona Götürülmesi
  • Eşyaların İstenilen Lokasyonda Kurulumu

Evden eve nakliyat hizmetinin en önemli iki aşaması keşif ve eşyaların hazırlanmasıdır. Oruçoğlu Nakliyat olarak müşterilerimizin eşyalarına kendi eşyalarımız gibi özen gösterip taşınma esnasında yaşanılabilecek eşya kayıplarını, kırılmalarını ve zararlarını ortadan kaldırıyoruz. Eşyalarınızı güvenli bir şekilde ambalajlayarak zarar görmelerini engelliyoruz. Aşamalara detaylı bir şekilde göz atalım.

Keşif

Keşif aşaması evden eve nakliyat hizmetimizin planlama ve hazırlık aşaması olarak geçmektedir. Bizimle iletişime geçtiğiniz andan itibaren taşınma işleminiz için mevcut evinizin lokasyonu, büyüklüğü ve evinizde bulunan eşyaların çeşitliliği ile ilgili bilgileri sizden talep etmekteyiz. Müşterilerimize evden eve nakliyat deneyimlerinin en üst kalitede olması için en uygun araçlar ve teknik ekipmanlar ile hazırlıklı bir şekilde hizmetlerimize hazırlanmaktayız. Kusursuz hizmet doğru bir planlama ile başlar bu yüzden keşif aşaması bizim için çok önemlidir. Evinize ilk ulaştığımız anda profesyonel ekibimiz evinizde bulunan eşyaların analizini yapar ve 37 yıllık deneyimimiz doğrultusunda bir plan hazırlar. Uygun eşyalarınızı gruplar ve parçalanıp taşınması gereken eşyalarınızı belirler. Yapılması gerekenler planlandıktan sonra ise eşyalarınız ambalajlanmaya veya hazırlanmaya başlar.

Ambalajlama ve Eşyaların Hazırlanması

Ambalajlama ve eşyaların hazırlanması aşaması kaliteli bir evden eve nakliyat hizmetinin en çok dikkat edilmesi gereken aşamalarından birisidir. Eşyalarınız gruplandırılarak yüksek kalite ambalaj malzemeleri ile paketlenir. Bu paketlerin üzerine içerikleri ile ilgili tanımlayıcı notlar yazılır ve paketlerin taşınma esnasında daha düzenli taşınması sağlanır. Keşif aşamasında parçalanması gereken büyük eşyalar marangozlarımız tarafından daha rahat bir şekilde taşınabilmeleri için uygun bir şekilde parçalara ayrılır ve bu parçalar zarar görmemeleri için ambalajlanır. Bütün eşyalarınız ambalajlanıp hazırlandıktan sonra eşyalarınız araçlarımıza taşınır.

Eşyaların Araca Taşınması

Ambalajlanan ve hazırlanan eşyalarınız keşif aşamasında belirlenen şekilde araçlarımıza taşınır. Evinizde asansör mevcut ise asansör boyutuna göre eşyaların taşınma sırası organize edilir. Bu organizasyon eşyaların taşınacağı evinize yerleştirilme sırası ve önemine göre değişiklikler gösterir. Eğer evinizde asansör mevcut değilse eşyalarınız ekiplerimiz tarafından yine aynı sıra ile taşınır. Eşyalarınız araçlarımıza yerleştirilirken düzenli ve sağlam bir şekilde yerleştirilir. Araçlarımız hareket ederken eşyalarınızın zarar görmemesi için düzenli bir şekilde yerleştirilmeleri oldukça önemlidir.

Eşyaların Araç ile Yeni Evinize Taşınması

Eşyalarınız araçlarımıza yüklendikten sonra son kontrollerimiz yapılır. Yolculuk esnasında araç içerisinde bulunan eşyalarınızın güvenliği için bu kontroller oldukça önemlidir. Yolculuk esnasında araçlarımızın profesyonel sürücüleri yeni evinizin bulunduğu konuma eşyalarınızın zarar görmemesi için uygun hız ve frenleme ile sürer. Eşyalarınızın mümkün olduğunca sabit bir şekilde taşınması yolculuk esnasında güvenli kalmalarına olanak sağlar. Aynı zamanda araçlarımızın iç tasarımı içerisinde bulunan paket ve eşyaların güvenli bir şekilde taşınabilmesi için özel olarak tasarlanmıştır.

Eşyaların Yeni Evinize Kurulması

Eşyalarınız yeni evinize ulaştıktan sonra, sırayla yeni evinize taşınır. Yeni evinize nasıl taşınacağı keşif aşamasında belirlenir ve araçlarımıza yüklenilme sırasıyla geri taşınır. Eşyalarınız sizin istediğiniz yerleşim planına göre uygun odalara taşınır. Marangoz ekibimiz eğer parçalanmış eşyalarınız varsa ambalajlarından çıkarır ve onları tekrardan birleştirir. Eşyalarınızın bulunduğu ambalajların üzerinde yazan notlar sayesinde kutu içerikleri karışmaz ve düzenli bir şekilde bulunmalarını istediğiniz odalara yerleştirilirler.

Neden Evden Eve Nakliyat Hizmetini Tercih Etmeliyim?

Taşınmak pek çok açıdan yorucu ve stresli bir iştir. Profesyonel ekiplerimiz 37 yıllık tecrübe ile siz hiç yorulmadan sizin yerinize taşınma işleminizi gerçekleştirir. Tek yapmanız gereken arkanıza yaslanıp ekibimizin çalışmalarını izlemek! Bireysel araçlarınız ile eşyaların taşınması hem maliyetli hem de yorucu bir iştir. Bireysel araçların alabilecekleri eşya sayısı profesyonel araçla oranla çok çok az olduğundan defalarca aracınız ile yeni evinize gidip gelmeniz gerekmekte. Hatta büyük boyutlara sahip eşyalarınızın bireysel araçlarına sığması mümkün olmadığından genellikle profesyonel araç ve gereçlere ihtiyacınız olacaktır.

Evden Eve Nakliyat Sıkça Sorulan Sorular

Müşterilerimiz ve müşteri adaylarımız bizim ile iletişime geçtikleri zaman genellikle benzer soruları sorarlar. Müşterilerimizin aklında bir soru işareti kalmaması bizim için oldukça önemlidir. Taşınmak oldukça stresli bir iş olduğu için müşterilerimizi psikolojik olarak rahatlatmak yine aynı şekilde işimizin bir parçası. Bu sebepten ötürü sizler için en çok sorulan soruları derledik!

Sorular

Nakliyat sigortası yaptırılması zorunlu mudur?

Nakliyat sigortaları için yasal bir zorunluluk yoktur. Müşterilerimizin tercihleri ve istekleri doğrultusunda yapılmaktadır. Genellikle müşterilerimiz antika veya elektronik cihazları gibi maddi değeri fazla olan ürünleri her türlü ihtimale karşı sigortalatmaktadır.

Taşınma işlemi ne kadar sürer?

Taşınma işlemleri 3+1 ve 2+1 daireler için bir gün içerisinde tamamlanmaktadır. 1+0 ve 1+1 daireler için ise bu süre daha kısa sürmektedir. Daha büyük evleriniz için ise bu süre evinizin boyutu, taşınacağı yer ve eşya durumuna göre değişiklik göstermektedir. Oruçoğlu Nakliyat olarak keşif aşamamızda sizden aldığımız bilgiler doğrultusunda gerekli ekip ve araçlar ile size olabilecek en hızlı, güvenli ve ekonomik hizmeti sunmaktayız.

Evden eve nakliyat fiyatları nasıl belirlenir?

Evden eve nakliyat fiyatları hesaplanırken temel olarak evinizin büyüklüğü ve eşyaların taşınacağı yeni evinizin bulunduğu konum baz alınır. Evinizin boyutu ile içerisinde bulunan eşya sayısı genellikle doğru orantılı olduğundan dolayı taşınma işlemi için sizlere hizmet edecek personel ve araç sayısı değişiklik gösterir. Aynı zamanda taşıma işleminin yapılacağı mesafe arttıkça araç veya araçların harcayacakları akaryakıt miktarı artacağından mesafe de aynı zamanda önemlidir. Bunların yanı sıra asansörlü taşıma hizmetimiz gerekli ise yine aynı şekilde keşif aşamasında belirlenir ve taşınma işleminizin maliyeti açığa çıkar.

Evden eve nakliyat hizmeti veren şirketler arasında yaşanan fiyat farklılıklarının sebepleri nelerdir?

Fiyat ve kalite faktörlerini müşterilerimize en verimli olacak şekilde sunarak yüksek müşteri memnuniyeti odağı ile çalışmaktayız. Yüksek kalite paketleme ve ambalajlama malzemelerimizin yanı sıra müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik geniş araç filomuz, ekipmanlarımız ve deneyimli ekiplerimiz ile fiyat performans olarak 37 yıldır müşterilerimizin vazgeçilmez hizmet sağlayıcısıyız. Elbette daha deneyimsiz ekipleri olan, ekipmanları yeterli olmayan ve araçları evden eve nakliyat hizmeti için uygun olmayan birey veya şirketler bu hizmeti daha uygun fiyatlara verebilirler. Ancak biz fiyat performans olarak müşterilerimize en verimli evden eve nakliyat hizmetini sunduğumuzu düşünüyoruz. 37 yıllık binlerce mutlu müşterimizin sebebi bu olsa gerek.