Evden Eve Nakliyat İller İlçeler Arası Mesafe Nasıl Hesaplanır? » Evden Eve Nakliyat

Blog

İller İlçeler Arası Mesafe Nasıl Hesaplanır?

Büromu taşımak istediğim zamanlar, İstanbul’ dan yaptığım şehirlerarası eşya nakli sırasında sürekli kabaran ücretleri unutmam. Elimde ne var ne yok, merkeze kadar taşıma, merkezden ilçeye taşıma, ‘biz bu fiyatı merkez için vermiştik’ sözleri…

Evden eve nakliyat, kısaca eşya taşımacılığıdır. Eşyalarınızın eski yerleim yerinizden yeni meskeninize aktarılma işlemidir. Bu aktarma işlemi aynı yerleşim yerinde binalar arasında olduğu gibi, şehirler arasında da gerçekleştirilmektedir.

Şehirler Arası Mesafe Hesaplama

Şehirlerarası evden eve nakliyat, aynı yerleşim yerinde nakliyata göre biraz daha masraflı bir işlemdir. Bunun en önemli sebebi, taşımacılıkta yakıt giderlerinin uzun mesafelerde artmasıdır. Bu nedenle taşınma işlemlerinde eşyaların taşınacağı bölgenin nakliye firması tarafından tam olarak bilinmesi önemlidir.

Taşınma işlemleri sırasında nakliye firmalarının en önemli sorunlarından biri, müşterinin yerleşim bölgesini kabaca söylemesi oluyor. En son bir arkadaşım, Samsun’ dan Sinop’ un bir ilçesine yaptığı naklşye işleminde taşınma bölgesini Sinorp merkez olarak verdiği için, firma ile arasında bir hayli sorun yaşamıştı. Tabi burada çalıştığınız nakliye firmasının profesyonelliğinin de devrede olması gerekiyor.

Nakliye firmanızın taşınma öncesinde çok net bilgi alıyor olması gerekli. Alınan bilgilerden eşyalarınızın hacim hesabından, eşyaların alınacağı meskenle bırakılacağı yeni eviniz arasındaki mesafeye kadar net bir şekilde bir tablonun çıkması gerekiyor.
Nakliye firması, sizden aldığı bilgiler doğrultusunda, eşyaların hacim hesabından gideceğiniz yerin uzaklığına dek, tüm bilgileri bir araya getirerek nakliye işleminin ücretini de hesaplıyor.

Nakliye firması ile anlaşmadan önce bireylerin en çok merak ettikleri konulardan biri, nakliye işleminin ortalama ücreti oluyor. Eğer nakliye firmanıza uğramadan önce ortalama bir fiyat hesaplamak isterseniz, eşyalarınızın bir listesini çıkartarak, firmaların sitelerinde yer alan otomatik hacim hesaplama robotu ile toplam hazimden eşyalarınızın ne kadara taşınacağı konusunda bir fiyat alabilirsiniz. Buna yol masraflarını da eklemeniz gerekiyor. Bunun için de eşyalarınızın talınacağı uzaklığı bilmelisiniz. Peki iller ilçeler arası mesafe nasıl hesaplanır?

İl ve ilçeler arası mesafeler, internet üzerinden arama motorlarını kullanarak kolaylıkla bulacağınız mesafe hesaplama robotları ile yapılabilir. Bunun yanında bazı nakliye firmaları da bu robotları sitelerinde barındırmaktadır.

Comment (1)

  • Hilmi cevap

    Güzel bir yazı olmuş teşekkürler.

    23 Ekim 2017 , 15:45

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Hemen Ara
istanbul ataşehir evden eve nakliyat