Evden Eve Nakliyat Nakliyat Sigortası Ne İşe Yarar? » Evden Eve Nakliyat

Blog

Nakliyat Sigortası Ne İşe Yarar?

Evden eve nakliyat, eşyaların paketlenmesi ile başlayıp, yeni yerine ulaştırılması ve hatta yeni meskende eşyaların kurularak yerine yerleştirilmesi ile sonlanan, biraz yorucu bir süreçtir. Kapsamlı ve hacimli eşyalar için evden eve nakliye söz konusu olduğu gibi, kitap kolileri gibi tek ya da birkaç parça eşyanın da evden eve nakliye firmaları ile taşınması olasıdır.

Evden eve nakliyat, amatör ya da geleneksel yollarla yapıldığında bir kabusa dönüşebiliyor. Bu konuda eski toprak insanların taşınırken kaybolan eşyalarından bahsettiğini sıklıkla duyuyoruz. Ancak günümüzde evden eve nakliye sektörünün hızla gelişmesine paralele biçimde, bu işi profesyonelce yapan firmalar sayesinde eşyalarımız hızlı ve güvenli şekilde taşınıyor.

Bu noktada nakliye firmalarının özenle seçilmesi çok önemli. Çünkü nakliye sektörünün büyümesi, her alanda olduğu gibi bu piyasada da bir takım kirlilikler getirmiş durumda.
Peki nakliye firmasının seçiminde neler önemlidir? Bu sorunun birçok yanıtı mevcut; nakliye firmasının referanslarını incelemek, nakliye ederleri konusunda ortalama bir fiyatı bilerek firma ile görüşmeye gitmek, firmanın çok ısrarcı ve aşırı teminat verici bir dil kullanmadığına dikkat etmek en başta sayılabilir. Bunun dışında çok önemli olan bir konu da göz ardı edilmemelidir. Nakliye firmanızı seçerken nakliye sigortası yapıp yapmadığı önemli bir seçim kriteri olmalıdır.

Nakliyat Sigortası Nedir? Nakliyat Sigortası Ne İşe Yarar?

Nakliyat sigortası, evden eve nakliyat işlemlerinde mala gelebilecek tam ziya’ya karşı malın sigortalanmasıdır. Mala gelecek çizik gibi alt düzeyde hasarların sigortalanması poliçe işlemleri kapsamında çok masraflı olacağından genellikle taşıma firmaları, malı tam ziya’ya karşı sigortalamaktadır. Nakliyat sigortası, ulaşımda meydana gelecek kazalara ya da yangın gibi beklenmedik afetlere karşı hem taşıma firmasının hem de taşınan kişinin yararınadır.

Nakliyat sigortası, malınızı tam ziyaya karşı korumaya alır. Ayrıca malın taşıyan firmanın da sigorta kapsamında yer alması, malı taşınan  kişinin avantajına çalışır. Bunun yanında eşyalarınızın beklenmedik kazalara karşı tam ziya olarak nakliye sigortası ile garantiye alınması, taşıma firmanıza da güven geliştirmenizi ve taşınma işlemlerinizi daha az stresle atlatmanızı sağlar.

Comment (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Hemen Ara
istanbul ataşehir evden eve nakliyat