Evden Eve Nakliyat Ücretsiz Expertizin Önemi » Evden Eve Nakliyat

Blog

Ücretsiz Expertizin Önemi

Evden eve nakliyat, son zamanlarda popüler konular arasına görmeyi başardı. Sanırım bunda sayısı her geçen gün artan yapılaşmaya paralel olarak insanların yer değiştirme gereksiniminin artması yatıyor. Hayat standartları arttıkça yeni yerleşim yerleri, siteler, tek kişilik evler derken, insanlar da kendilerine yeni bir hayat biçimi yaratmaya çalışıyor. Bu döngüde evden eve nakliyat sektörünün adeta yıldızı parladı.

Tabi bu koşullarda nakliye firmalarının sayıları da her geçen gün artıyor. Aslında bundan on sene kadar önce bu iş profesyonel bazda gündeme geldi ve o zamanlarda ilk kurulan firmalar, sağlam bir tabanla gelmişti. Ancak firma sayısı arttıkça kimi evden eve nakliye firmaları, profesyonellikten ve sağlam bir altyapıdan yoksun biçimde piyasaya atılır oldu.

Bu durum, nakliye işini profesyonel ellere emanet etmek isteyen kişilerin evden eve nakliye firmasını seçerken, çok dikkatli davranması gerekliliğini de bir arada getiriyor.

Evden eve nakliyat firmalarının seçiminde bazı kriterlere dikkat ederek, sizin ihtiyaçlarınıza en iyi yatını veren firmayı seçmek olası. Firma seçerken, gereksinimleriniz önem kazanıyor. Mesela bazı firmalarda birkaç parça eşyayı daha kolaylıkla ve güvenle taşıyabiliyorsunuz, basılarında ise çok daha detaylı işlerinizi halletmeniz avantajınıza oluyor.

Bunun yanında firmanızı seçerken, her firmada aramanız gereken kıstaslar da var. Mesela evden eve nakliyat firmasının nakliye sözleşmesi imzalıyor olmasına önem vermelisiniz. Bunun yanı sıra, nakliye sigortası yapan firmaları tercih etmelisiniz. Ayrıca expertiz hizmetini profesyonel firmalar ücretsiz olarak sunarken, expertiz için firmalara fahiş fiyatlar ödemeyin!

Konu açılmışken, evden eve nakliyatta expertiz ne demek, sorusunun yanıtını kısaca verelim. Expertiz, taşıma öncesi anlaştığınız firmadan gelen elemanlar tarafından eşyalarınızın listesinin çıkarılması ve eşyaların taşınacağı yerin gözlemlenmesi sonucu, talınma planınızın çıkartılmasında kullanılacak raporu yazma sürecidir. Dolayısıyla expertiz, eşyalarınızı ve taşınacağınız konumları incelemek için firma tarafından gönderilen personeldir.

Ücretsiz expertiz neden önemlidir?

Evden eve nakliyat işlemlerinizin güvenle ve eksiksiz olarak yapılabilmesi, taşıma plan ve programının htiyaçlarınıza uygun biçimde tam olarak yapılmasına bağlıdır. Taşıma planı ise, sizden alınan kaba çn bilgilerle eksiksiz biçimde yapılacak bir işlem değildir. Dolayısıyla taşıma planınızın hazırlanmasında, bulunduğunuz konum bilgilerinden ev içindeki en küçük eşyanıza ve toplam eşya hacminize dek, firma tarafından tüm bilgilerinizin alınması gerekir. Bu anlamda bilginin alındığı ve rapor edildiği expertiz hizmeti önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Hemen Ara
istanbul ataşehir evden eve nakliyat